Арка, коти на мості та Шльома: до Міжнародного дня кота у Вінниці розповіли про зображення хвостатих в міському просторі. ФОТО

17:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

До Міжнародного дня кота, що відзначається щороку 8 серпня, у Вінниці створили добірку відомих зображень чотирилапих у міському просторі Вінниці. Серед них як відомі кіт Шльома та коти на Київському мосту, так і менш очевидне зображення – арка на вході до Центрального парку імені Леонтовича. Так, за однією з версій, вона відображає саме фігуру кота з вигнутою спиною, а шпиль – це витягнутий догори котячий хвіст. 

Повну добірку опублікували на офіційному туристичному сайті міста Вінниці.

Арка Центрального парку ім. Леонтовича

Так, за повідомленням, білосніжну арку з чотирма опорами на вході до Центрального парку, а також шпиль біля неї, спорудили у 1967 році за проєктом Романа Мархеля та Владислава Горбатого. Вважається, що композиція символізує політ людини у космос: сама арка – це Земля, а шпиль біля неї – космічна ракета.

Однак зазначається, що за іншою, не менш відомою версією, на створення такої арки архітектора Романа Мархеля надихнула дерев’яна фігурка кішки з вигнутою спиною. Тому шпиль, за цією версією, є нічим іншим, як витягнутим вгору котячим хвостом.

Кіт Шльома

Кота Шльому, увічненого в скульптурі біля музею-кав’ярні “Панъ Заваркінъ та синъ”, називають найвідомішим котиком Вінниці. Так, за повідомленням, він жив на початку 20 століття у єврейському кварталі і так майстерно цупив м’ясо з помешкань, що історії про нього дійшли до наших днів. Про Шльому, зокрема, розповідають під час екскурсій містом, адже це одна з легенд Вінницької Єрусалимки.

В скульптурній композиції зображено Шльому, що краде сосиску у місцевого мешканця, поки той попиває каву. А поруч стоїть бляшанка з написом “подайте котику”, і туристи регулярно кидають туди “донати” “на корм Шльомі”.

Коти на Київському мосту

Також кілька котиків, вилитих у бронзі, можна зустріти на Київському мості через Південний Буг. З одного боку є скульптура кота, що лежить на перилах, а з іншого – двох котиків, що граються з метеликами.

Ці звірята, разом зі скульптурами птахів, стали подарунком вінничанам на День святого Миколая у 2018 році. Над втіленням ідеї працювала команда вінницьких дизайнерів та художників, а виготовили скульптури у місцевій майстерні “Оврах”. Кілька років тому з одним із трьох котиків сталася прикра історія, але зі щасливим фіналом. Весною 2019-го фігурка зникла, і це дуже обурило місцевих мешканців. Вінницька міська рада навіть оголосила винагороду за допомогу у виявленні та затриманні крадіїв. Але вже наступного дня бронзового кота знайшли водолази на дні Південного Бугу. Згодом фігурку повернули на місце, а на мосту встановили додаткові камери відеоспостереження, щоб запобігти проявам вандалізму, – йдеться в повідомленні. 

Мурал “Космічні мрії”

Також зображення кота можна зустріти на одному з численних муралів Вінниці. Як зазначено в публікації, у 2019 році, в рамках мистецького проєкту “VIN-ART-CITY”, чорний пухнастик прикрасив стінопис на п’ятиповерхівці по вул. Космонавтів, 6. Це був дебютний мурал вінницької художниці Наталії Вусик під назвою “Космічні мрії”.

Кіт на підвіконні “VinSmart”

Ще один намальований котик прикрашає будівлю “VinSmart-центру” по вул. Соборна, 91.

Як кажуть в Офісі туризму, сьогодні це найбільш патріотичний кіт Вінниці, адже зображення виконано у кольорах українського прапора. Влітку 2016 року, коли у мережу потрапило його фото, цей малюнок став чи не найрозшукуванішим у Вінниці.

– Кумедного котика, який сидить на підвіконні і дивиться на перехожих, намалювала педагогиня-організаторка центру VinSmart Ірина Ковалевська. Жінка каже, що особливої ідеї в цей малюнок не закладали, але саме котик є одним з найпопулярніших домашніх улюбленців, і це та тваринка, яку найпростіше намалювати малечі. Вона працює з дітками уже 28 років і веде гурток з творчості. Каже, що котика можна намалювати товстеньким чи худеньким, з довгим чи коротким хвостиком, очі можуть бути великі чи примружені, і це неабияк розвиває фантазію, – йдеться в публікації.

Сама ж авторака картини розповіла, що має вдома двох котиків, обидвох – забрала з вулиці.

Про Міжнародний день кота та допомогу безпритульним хвостатим

За повідомленням, Міжнародний день кота був створений у 2002 році Міжнародним фондом захисту тварин. Він покликаний підвищити обізнаність про котів і дізнатися про те, як їм допомогти і захистити. У всеукраїнському гуманістичному русі “UAnimals” свого часу публікували низку порад про те, як допомогти вижити вуличним тваринам:

1. Ви не доїли кашу? Не викидайте в загальне сміття, візьміть окрему тарілку і складайте все, що не доїли. У вас є продукти, які ви не встигаєте їсти? Так само складіть їх у тарілку.

2. Зібрану їжу виносьте на вулицю та залишайте у відкритому вигляді біля тепла (люки каналізаційні, труби, біля підвалів, біля під’їзду).

3. Якщо у вас є корм для тварин — можна ділитися ним з безпритульними.

4. Не залишайте велику кількість їжі в одному місці.

5. Також тваринам необхідно пити, тож залишайте лотки з водою поряд з їжею. UAnimals закликають доєднуватись до флешмобу #водутваринам, адже через літню спеку вуличні коти та собаки опиняються під загрозою смерті від зневоднення.

Фото – vinnytsia.city

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.