Американський режисер шукає вінничан, котрі знали лікаря Штерна – для зйомок фільму

13:40
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Для зйомок документального фільму про лікаря-ендокринолога, який працював у Вінниці в 50-70 роках, шукають людей, котрі особисто знали цю людину або лікувалися у нього.

Про пошук героїв, котрі зможуть розповісти свої історії повязані з Михайлом Штерном повідомив координатор зйомок у Вінниці, режисер Іван Орленко. Саме Іван допоміг звязатися із американським режисером Чадом Грацією, який розповів, що це буде документальний фільм про доктора Штерна та його роботу з поліпшення статевої освіти в СРСР.

Окрім, того, що про Михайла Штерна знають, як про лікаря, якого у 1974 засудили за хабарництво та спекуляції з ліками на 8 років, він ще й автор маловідомої книги «Закомплексований товариш. Сексуальне життя в Радянському Союзі». Звичайно, про книгу відомо менше, ніж про сам судовий процес, в який втрутилися міжнародні правозахисники, зокрема із Британій та Швеції. Через три роки перебування у харківській колонії суворого режиму, Штерна звільнили за станом здоровя і дозволили виїзд до Ізраїлю. Щоправда, туди він не доїхав і «осів» в Амстердамі, забувши про медицину. Проте, саме там у 1984 році він опублікував свою науково-популярно-публіцистичну книгу «Закомплексований товариш. Сексуальне життя в Радянському Союзі».

Зйомками документального фільму про Михайла Штерна займатиметься американська компанія GraciaFilms та місцеві українські кінематографісти, переважно нещодавні випускники університетів.

  • Загалом фільм готовий вже на 50%. Наразі шукаємо тих, хто знав лікаря Штерна і зможе розповісти про його життя, роботу, судовий процес та час проведений у харківській вязниці. Відповідно, зйомки будуть не лише у Вінниці, – розповів режисер фільму Чад Грація.

Іван Орленко ж розповів, що наразі вже знайшли декількох героїв і орієнтовні зйомки у Вінниці відбуватимуться в кінці червня та на початку липня.

Фото зі сторінки фільму в фб та режисера Чада Грації