“Агітаційна” друкарська машинка і талони на сірники: у Вінниці презентували оновлену виставку «Вінниця. Україна. Незалежність»

19:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 14 грудня, у вінницькій Вежі Артинова презентували оновлену виставку «Вінниця. Україна. Незалежність». Серед іншого, завдяки експозиції можна дізнатись про політичні голодування та мітинги на підтримку Незалежності, побачити “агітаційну” друкарську машинку та власне багато агітаційних матеріалів.

Присвячена виставка Вінниці та її мешканцям у другій половині 1980 років та у перші роки після відновлення Незалежності України.

 

 

 

 

– Два роки тому, у серпні 2021 року, ми вже презентували першу – вуличну – версію цієї виставки. Її автор, заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи Сергій Гула, продовжив досліджувати цю тему, тож наразі ми готові представити вам оновлену виставку. Цього разу стаціонарну, – зазначали організатори в анонсі.

Зокрема, в експозиції – самвидав-екземпляр “Українського вісника”,  а також друкарська машинка, на якій друкували агітки на підтримку кандидата в депутати Верховної Ради УРСР Арсена Зінченка. Він балотувався від Замостянського округу і був єдиним проукраїнським кандидатом. Студенти ВДПУ власноруч друкували агітки на його підтримку і тим самим допомогли пройти в Раду. Машинка належала Ользі Коляструк, одній зі студенток (зараз викладачка ВДПУ).

Окрім того, на телевізорі транслюються новинні телепередачі з вінницького телебачення 90-х, фото талонів на сірники, багато агітаційних матеріалів, зокрема, щодо ідейних та політичних лідерів боротьби за самостійну українську державу, фото з демонтажу статуї Леніну, перших Президентських виборів та інших значимих подій нашої держави та Вінниці.

 

 

 

 

Загальну більшість експонатів надали для виставки їхні безпосередні власники.

Крім того, як сувенір з виставки можна отримати копію “тимчасового посвідчення” громадянства УНР, датований 1990 роком.

 

 

 

 

 

Виставковий проєкт «Вінниця. Україна. Незалежність» вдалося втілити в межах конкурсу грантів «Сила в ресурсі», що реалізується Фондом громади «Подільська громада» за фінансової підтримки GFCF – «The Global Fund for Community Foundations».

Відвідати виставку «Вінниця. Україна. Незалежність» можна у Вежі Артинова (Європейська площа). Вартість квитків  – 30 гривень для дорослих та 15 гривень дітей за попередньою реєстрацією. Вхід для військовослужбовців, ветеранів та їхніх дітей безкоштовний.

Фото Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.