На розвиток культури на Вінниччині витратять рекордні 100 мільйонів

16:14
Автор: admin
Become a Patron!

Цьогорічний бюджет розвитку культури у Вінницькій області становити понад 100 мільйонів гривень і є найбільшим за всі роки української незалежності.

Про це вчора, 21 лютого повідомили під час підсумкової колегії управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації.

– Сьогодні дійсно є про що звітувати, адже протягом 2017 року на Вінниччині  в галузі культури багато що зроблено, а також є досить амбітні плани на майбутнє.

Загалом фінансування галузі культури області у 2017 році збільшилось на 38% в порівнянні з відповідним показником 2016 року. В свою чергу, уточнений план асигнувань обласних закладів культури складає 123 млн. 904 тис. грн., що перевищує минулорічні показники на 22,4%, або на 27 млн. 697 тис. грн. Окрім того, у 2017 році середня заробітна плата працівників галузі культури області  збільшилась 47,3% в порівнянні з показниками 2016 року, ідеться в повідомленні ОДА. 

Музеї

Також, у 2017 році за результатами роботи з дослідження регіональної історії та етнографії до фондів обласних краєзнавчого і художнього музеїв за рахунок подарункових надходжень та пошукової роботи науковців надійшло 3 тис. 210 музейних предметів, з них 3 тис. 200 до фондів обласного краєзнавчого музею.

Читайте також: Розбити трипільську кераміку і навчитись полювати пращею: як у вінницькому музеї інтерактивно “граються” експонатами. ФОТОРЕПОРТАЖ

У порівнянні з 2016 роком музеями області збільшено обсяги придбаних музейних предметів. Зокрема, обласним краєзнавчим музеєм закуплено 151 предмет на суму 85,2 тис. грн. Також, у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України проведено реставраційні роботи 4 музейних предметів обласного художнього музею.

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

Загалом, протягом 2017 року відвідувачами обласних музеїв стали 360 тис. осіб, що на 6 тис. перевищує показники відвідуваності у 2016 році.

 В цілому відмічається позитивна динаміка роботи музейних закладів області, адже протягом 2017 року до основного фонду музеїв надійшло понад 5,2 тис. одиниць зберігання, що перевищує показники 2016 року на 200 одиниць. Збільшилась і кількість відвідувачів музеїв області. У 2017 році заклади відвідали 325 тис. осіб та створено 910 виставок. Особливої уваги заслуговує Державний історико-культурний заповідник «Буша», до фондів якого у 2017 році надійшло 115 одиниць збереження основного фонду. За бюджетні кошти придбано предметів на 9,2 тис. грн. У 2017 році заповідник відвідали 22,8 тис. осіб та проведено 840 екскурсій

Фестивалі

Масштабним дійством відзначилась Вінниччина в червні 2017 року, коли в м.Тульчин на території Палацу Потоцьких відбувся Міжнародний фестиваль «ОПЕРАФЕСТ-ТУЛЬЧИН». В рамках фестивалю проведено перший всеукраїнський практичний Форум «Культура та креативні індустрії – як спеціалізація розумної стратегії розвитку малої території» за участю міністра культури України Євгена Нищука.

Загалом, за підрахунками організаторів, фестиваль відвідало понад 15 тис. глядачів. В ході фестивалю свої програми представили хорові колективи та 3 симфонічні оркестри з Києва, Львова та Вінниці. Впродовж трьох днів на сцені фестивалю виступили понад 300 артистів з України, Італії, Німеччини, Польщі, США та Чехії.

Читайте також: Опера має тривати: друге дихання палацу Потоцьких або Велика фестивальна історія

Масштабно у 2017 році відзначено на Вінниччині 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича. В рамках святкувань проведено низку заходів, серед яких встановлення погруддя композитора біля Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича та в селі Білоусівка Тульчинського району.

Разом з тим започатковано Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва імені М.Д. Леонтовича, де вперше встановлено рекорд України в категорії «Масові заходи». Так, зафіксовано, що впродовж трьох днів фестивалю у ньому взяли участь 40 аматорських та професійних хорових колективів, а це понад 1 тис. 500 учасників, якими виконано 100 творів М. Леонтовича та масово виконано всесвітньовідомий «Щедрик» під час флешмобу.

Реконструкції

Керівник детально поінформував присутніх щодо будівельних робіт у приміщенні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Зокрема, мова йшла про будівництво та введення в експлуатацію електрокотельні театру, вартість робіт із встановлення якої складає 6 млн. 260 тис. грн. Окрім того, завершуються роботи з монтажу системи кондиціонування та вентиляції театру ім. М. Садовського, на що використано 4,5 млн. грн. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

 – За рахунок бюджету розвитку у 2017 році проведено поточний ремонт фасаду східного корпусу Палацу Потоцьких на загальну суму 660 тис. грн. Також продовжуються роботи з встановлення віконних конструкцій та вхідних дверей першого поверху Вінницької обласної філармонії, – повідомив Станіслав Городинський.

Загалом по області за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів проведено капітальні і поточні ремонти на 531 об’єкті закладів культури області на загальну суму 88 млн. 669 тис. грн. В цілому цей показник зріс на 9% в порівнянні з показниками 2016 року.