У Центрі національних культур Вінниччини 1 лютого відбулася зустріч начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігоря Салецького з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ спостерігачами Деяном Георгієвскі, Аленом Рашлічем та Божеску Маріаном.
Про це повідомляє офіційний сайт Вінницької ОДА. Як йдеться в повідомленні, “члени Моніторингової Місії проінформували, що їх діяльність направлена на спостереження ситуації в нашій державі. Працюють вони на усій території Україні. Офіс фокус групи, що прибула на Вінниччину, знаходиться в м. Чернівці.
Читайте також: Вінниця проти ксенофобії: громадські організації готують заяву щодо “антисемітської справи”. ФОТО
Візит спостерігачів місії ОБСЄ до м. Вінниці відбувся з метою ознайомлення зі станом міжрелігійної та міжнаціональної ситуації в регіоні, методами і формами співпраці органів державної влади з релігійними організаціями та національними спільнотами. За інформацією Деяна Георгієвскі, представниками ОБЄС постійно проводиться моніторинг засобів масової інформації, з яких встановлено, що Вінниччина, порівняно з іншими областями, має один із найвищих рівнів толерантності.
Читайте також: У Вінниці на мітингу сталися сутички, лунали антисемітські гасла та оголосили ультиматум. ФОТО, ВІДЕО
В ході спілкування, Ігор Салецький презентував гостям механізми взаємодії органів державної влади Вінниччини з релігійними організаціями та національними спільнотами, а також поінформував про кількісний склад та мережу діючих в області релігійних організацій та національних спільнот їх співвідношення із іншими регіонами та Україною загалом.
Читайте також: Мер Вінниці має намір звернутися до СБУ щодо роздмухування ксенофобії в місті. ВІДЕО
Головне завданням органів державної влади Вінниччини -забезпечити комфортне функціонування релігійних організацій усіх конфесій та етнічних спільнот. Ми спільно шукаємо форми комунікації задля зближення, а не поглиблення тих ліній, що розділяють, – підкреслив Ігор Салецький. – Вінниччина у питаннях як церковних правовідносин, так і національно-культурних взаємин показує суспільству приклад завдяки постійному діалогу, який продовжує досить інтенсивно розвиватися для налагодження безпосередніх зв’язків і контактів між представниками різних конфесійних і національних інституцій, так і у формі особистісного, неформального спілкування і обміну думками.
Читайте також: У Вінниці активісти “перейменували” меморіальну табличку на честь Пілсудського. ФОТО, ВІДЕО
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала діяти з 2014 року. Це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.