Активістку Femen, яка спалила “трамвай” у Вінниці, взяли під домашній арешт. ФОТО

13:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому суді обрали міру запобіжного заходу активістці руху Femen Алісі Виноградовій, яка у ніч на вівторок 14 листопада оголена спалила декоративний трамвай поруч із магазином «Рошен» на вулиці Соборній у “Вінниці”.

Сторона обвинувачення просила суд ухвалити рішення щодо утримання дівчини під домашнім арештом та із зобов’язанням носити електронний браслет цілодобово.

Адвокатом Аліси Виноградової став Ярослав Яценко, розглядав справу суддя Андрій Михайленко.

Нагадаємо, що Алісі Виноградовій інкримінують частину 2 статті 296 Кримінального Кодексу України, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років.

Перед початком слухання адвокат дівчини зауважив, що вона готова заплатити за пошкодження майна, але не відомо, кому трамвайчик належить і кому в такому випадку потрібно відшкодувати його вартість.

Адвокат Ярослав Яценко

На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Під час судового засідання Аліса розповіла, що її акція була спрямована проти Президента України Петра Попрошенка та його бізнесу, а не проти громадськості. Щодо запобіжного заходу, вона наголосила що не планує переховуватися і вона, як громадський активіст, готова співпрацювати із слідством. На питання чому  для своєї акції вона обрала центр міста, дівчина відповіла:

  • Це була під час, коли у центрі не було дітей та великого скупчення людей. По-друге трамвай “Рошен”, зупинка “Рошен” і сказати, що воно ніяк не має відношення до президента – це сперечатися із здоровим глуздом. Я завершила подію, поліції не було і я залишила місце події.

Вона також підтвердила, що проводила аналогічну акцію зі спаленням декоративних ведмедів біля магазину “Рошен” у Києві.

Слідчий та прокурор просили суд задовольнити клопотання щодо запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту та електронного браслета. Сторона обвинувачення зазначили, що після акції дівчина поспішно виїхала з вінницького готелю, крім того вони наголосили, на її “асоціальній поведінці” та попередній аналогічній акції з підпалом.

  • Вона не працює, не навчається, проживає з батьками у Київській області. І ми хочемо перешкодити її подальшим правопорушенням, – зауважив слідчий.
  • Підозрювана свої вчинком показала зневагу до суспільства та норм моралі. Це місце у центрі міста, навпроти двох церков з постійним рухом та скупченням людей, – додав прокурор.

У свою чергу адвокат Яценко заперечив таке клопотання повністю.

  • Ця акція було без наявності хуліганського умислу та неповаги до суспільства. Це була акція громадянського протесту міжнародного руху Фемен, особиста громадянська позиція підозрюваної щодо певної діяльності Президента України. Цим вона хотіла привернути увагу суспільства. Тому говорити про умисл хуліганства неможливо, адже це було вчинено з умислом саме акції. Слід зазначити що у матеріалах немає жодних вказівок на те, що дії підозрюваної когось образили чи принизили чиюсь гідність. Окрім того, там не було жодних інших осіб, тому дії відбувалися за відсутністю групи осіб. Щодо завдання шкоди, то у нас відсутні документи які б вказували кому належить це майно. І ця пожежа не могла комусь завдати шкоди адже поряд не було інших людей. Тому слід говорити про необгрунтованість підозри.

Також запевнили, що підозрювана буде співпрацювати зі слідством та прибувати до Вінниці, коли буде потрібно.

  • Якщо ж повністю відмовити у запобіжному заході неможливо, ми просимо суд застосувати захід у вигляді особистого забов’язання, адже підозрювана погодилась співпрацювати із вінницьким слідством.

Слова свого захисника доповнила Аліса Виноградова.

  • Я погоджуюсь із захисником. Усі докази, надані поліцією, були взяті з повідомлень нашої організації з інтернету. У Києві я теж не переховувалась, а ходила вулицями. Мені немає сенсу переховуватись, усю ситуацію знають ЗМІ як наші, так і закордонні. Я хочу продовжувати свою громадську діяльність. На данний час я вважаєю цілодобовий домашній арешт занадто суворим. Зараз я дійсно не працюю, але це не значить, що мені цього не потрібно буде робити у наступні 60 днів.

Під час перерви, Аліса Виноградова зауважила, що не знає хто її знімав і чому сюжет акції від початку до кінця опинився на РЕН ТВ. За її словами, про акцію знала лише її команда і до Вінниці дівчина прибула сама.

Аліса і російська пропаганда: хто і для кого спалив дитячий трамвай у Вінниці? ВІДЕО

До речі, серед пристуніх на засіданні підтримати Алісу Виноградову прийшов відомий вінницький адвокат Валерій Палій, який сказав, що підозрювана “хороша дівчина” і навіть зауважив, що сам захищав би її під час суду краще.

Також до суду прийшов Юрій Павленко, більш відомий віннчианам як Хорт і він розповів, що позитивно ставиться до таких акцій, якщо у них не постраждали люди. За його словами, ця акція привернула увагу до набагато глибшої проблеми, ніж сам “трамвайчик”.

Під вікнами суду у цей час місцеві активісти стояли із плакатими на яких написали, що “Фемінізм не вандалізм”,  “Фемен, даєш картинку для Рашки”,  “Аліса, СІЗО твоя країна чудес” тощо.

Після повернення суду із нарадчої кімнати суддя оголосив рішення, згідно з яким піддозрювана Аліса Виноградова має протягом 60 діб перебувати у нічний час доби (з 21:00 до 6:00) під домашнім арештом за місцем її проживання у Київській області. Підозрювану звільнили з під варти прямо в залі суду. 

Нагадаємо, що вінницькі правоохоронці знайшли та затримали підозрювану у вівторок, 14 листопада, у Києві. У свою чергу корпорація Roshen пообіцяла відновити фото-зону із декоративним трамвайчиком

Фото Андрія Завертаного

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.