-
10 Листопада/ 19:46
Vinnytsia
Публікація10.11.1719:46
Вінницький виш отримає понад вісім мільйонів євро на енергомодернізацію
За кошти європейських інвесторів капітально утеплять будівлі навчального закладу, аби знизити рівень енергоспоживання.
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ ) для покращення енергоефективності в українських вишах надасть 120 мільйонів євро. Відповідну Фінансову угоду між Україною та ЄІБ ратифікувала 8 листопада Верховна Рада України.
Для участі було відібрано сім університетів, серед яких – Вінницький національний технічний університет.
- Ми пройшли не менше семи-восьми етапів, щоб потрапити до проекту, – розповідає Vежі проректор з науково-педагогiчної роботи по матерiально-технiчному забезпеченнi навчального та наукового процесiв ВНТУ Василь Ковальчук. – Минулого року пройшли енергоаудит австрійською компанією за кошти проекту.
Як відзначає проректор, уже в 2018 році могли б впроваджувати проект у ВНЗ, однак відбулася «затримка».
- Якби Верховна Рада ратифікувати угоду ще навесні, як це можна було зробити, то була б 100% гарантія, що наступного року розпочалася реалізація. А так кінець року, бюджет переважно зверстаний. Тому є сумніви, що його реалізовуватимуть наступного року. Але сподіваємося.
- Якщо не помиляюся, це сума у 8,3 мільйони за яку ми зможемо енергомодернізувати наші будівлі: провести зовнішнє утеплення, певну модернізацію інженерних мереж з точки зору підвищення їх енергоефективності.
Пан Ковальчук відзначає, що ймовірніше це повна енергомодернізація корпусу:
- Зовнішнє утеплення, заміна вікон, система вентиляції, опалення, освітлення і тому подібне.
Як пояснив проректор, це суттєва фінансова допомога, яку заклад навряд би міг виділити найближчими роками.
- Це дуже актуальна проблема. Адже наші будівлі споруджені найпізніше на початку 90-х років, а в основному – 60-80-ті роки у стилі так званого соціалістичного аскетизму. І звичайно їх показники енергоефективності дуже низькі. Що говорити, якщо головний корпус має стінку 250 міліметрів бетону – це «як на вулиці».
Проект «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» з допомоги українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси ініціювало та розробило Міносвіти спільно з ЄІБ. Перший етап проекту передбачає заходи з енергоефективності у 147 будівлях семи університетів. Відповідно до угоди, загальна вартість проекту – 160 млн євро. З них 120 мільйонів кредиту надає ЄІБ, ще 10 млн – це інвестиційний грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а залишок у 30 млн погодилася надати як позику Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Кошти кредиту залучаються на 20 років з п’ятирічним пільговим періодом.
Фото netdna-ssl.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.