-
16 Серпня/ 14:10
Vinnytsia
Публікація16.08.1714:10
“Ні” пластиковим прикрасам з Китаю: у Вінниці покажуть автентичні подільські весільні вінки
Виставка традиційних весільних вінків Східного Поділля відбудеться вже наступного місяця. Організовують такий захід дві студентки Вінницького державного педагогічного університету.
Подивитися на тридиційні весільні прикраси минулого століття можна буде у суботу, 23 вересня, у кав’ярні “Чорна кішка білий кіт”, що у Вінницькому Універмазі. Триватиме виставка до 6 жовтня.
Ідея заходу належить студенткам-етнологам Марії Курячій та Анастасії Зазулінській. За словами Марії, вона зацікавилася відтворенням старовинних вінків, тому що не хотіла надягати пластикові китайські, якими заповнений ринок, а тому дівчина почала шукати коріння цієї традиції.
- Ідея виникла зовсім спонтанно. Я люблю каву і не люблю кітчованих вишиванок і віночків, які Китай штампує величезними партіями. Фактично – це вбиває нашу справжню традицію, – розповідає дівчина. – Мені не сподобалася нова інсталяція кав’ярні “Котів” у вигляді вінка, який лише повторює масмаркетовський і я написала про це їм на сторінку. Мені ж запропонували провести таку виставку і майстер-класи з виготовлення вінків.
Марія Куряча вже знає, що ця виставка буде не останньою у кав’ярні. У вересні ж дівчата представлять 8-9 традиційних вінків.


- Це небагато, але на їх виготовлення я витрачаю від кількох днів до кількох тижнів і головне в цій справі якість, а не кількість, – продовжує Марія. – На виставці будуть два вінки середини ХХ століття, щоб відвідувачі могли побачити в якому стані оригінальні зразки доходять до нас і порівняти з новими, а також один сучасний вінок – репліка суботнього кольорового вінка, в якому запрошували на весілля майстрині Любові Бондарук.

Протягом дня, з 10:00 до 23:00, на виставці можна буде побачити як старовинні зразки, так і нові копії весільних віночків. Крім того, можна буде і самим спробувати виготовити з гарячого воску традиційні квіти для них.
Головне фото – Vogue.ua, експонат НЦНК “Музей Івана Гончара”
Читайте також:
Нацгвардієць Віктор Дода з Вінниччини розповів свою історію про 2,5 роки у російському полоні
Дякуємо!
Тепер редактори знають.