У селищі Муровані Курилівці на Вінниччині 8 серпня запрацювала сміттєсортувальна станція. Вона забезпечить утилізацію побутових відходів у самому селищі та 59 населених пунктів району з поступовим залученням сусідніх районів області.
Як повідомляється на сайті Вінницької ОДА, побутові відходи будуть сортувати на п’ять фракцій: поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки. Потужність станції – до 20 тонн відходів на день. Сортуватимуть сміття 12 працівників. Завдяки такому кроку термін експлуатації полігону твердих побутових відходів у Мурованих Курилівцях зросте вдвічі – з 16-ти до 30-ти років.
Вартість будівництва та оснащення станції – 4 мільйони 282,5 тисячі гривень, з яких 4 мільйона 270 тисяч – гроші, виділені облдержадміністрацією, а 12,5 тисяч – Мурованокуриловецькою селищною радою.
- Нагадаю, що з 1 січня 2018 року законом України «Про відходи» забороняється захоронення необроблених побутових відходів. Тому це важливе питання, яке потребує негайного вирішення. Тож обласна державна адміністрація готова підставити плече місцевим громадам у такій важливій справі загальнодержавного значення і забезпечити фінансування з обласного бюджету у співвідношенні 75% до 25%, – зауважив голова ОДА Валерій Коровій під час відкриття станції.
Заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник зазначив, що цього року також облаштовано приватним інвестором сміттєсортувальну лінію в мсті Гнівань Тиврівського району, завершується будівництво сміттєсортувальних станцій в містах Бар та Калинівка, розпочато реалізацію проектів з облаштування сміттєсортувальних ліній в містах Хмільник, Козятин та Іллінці.
Новий комплекс для утилізації вінницького сміття будуватимуть 5 років
- У перспективі кожен район повинен мати районний сміттєсортувальний комплекс, а також працювати над економічно обґрунтованими тарифами на вивіз, сортування та переробку сміття, – зазначив Василь Броварник.
Загалом, за його словами, щорічно у Вінницькій області збирається та захоронюється на полігонах (сміттєзвалищах) понад 1,2-1,4 мільйона кубометрів відходів. Загальна кількість діючих полігонів – 784, в більшості випадків вони не відповідають нормативним вимогам.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.