На Вінниччині правоохоронці викрили лікарів, які фіктивними діагнозами допомагали чоловікам ухилятись від військової служби. Слідством доведено причетність зловмисників до 20 злочинних епізодів.
Як повідомляється на сайті ГУНП у Вінницькі області, “бізнес” на військовозобов’язаних чоловіках організував 57-річний лікар обласного лікувально-діагностичного центру спільно з двома колегами.
Так, один зі співучасників також працював у лікувально-діагностичному центрі, інший входив до складу військово-лікарської комісії. Винесення діагнозу, на підставі якого чоловіків знімали з військового обліку, коштував від 3 до 10 тисяч доларів США. Ціна послуг залежала від терміну та складності винесеного діагнозу.
За даними поліції, організатор схеми підшукував чоловіків призовного віку, які хотіли виїхати за межі України. Він скеровував їх до спільників, які згодом виносили чоловікам фіктивні діагнози з висновками про тимчасову непридатність, обмежену придатність і непридатність з виключенням з військового обліку, що давало чоловікам можливість безперешкодно виїхати за межі України.
Також він відповідав за фінансову складову злочинної діяльності групи, консультував клієнтів щодо правильної поведінки на ВЛК.
Зрештою, слідчі обласного главку поліції та співробітники УСБУ у Вінницькій області затримали організатора злочинної групи в серпні минулого року в Вінниці під час отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів США.
Під час обшуків у зловмисників вилучили гроші, чорнові записи та комп’ютерну техніку. Слідством доведено причетність зловмисників до 20 злочинних епізодів.
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 13 лютого 57-річному організатору повідомлено про підозру у вчиненні ряду злочинів:
– ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів);
– ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (складання працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, організованою групою);
– ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою, неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Його подільників підозрюють у вчиненні аналогічних злочинів. Зокрема, 50-річного – ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів), – ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (складання працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, організованою групою) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
42-річному медику інкримінують ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою, з корисливих мотивів) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 354 (одержання працівником підприємства, який не є службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Фото поліції
Дякуємо!
Тепер редактори знають.