Унікальний конверт розроблений до Всесвітнього дня вишиванки сьогодні урочисто «погасили» спеціальним штемпелем в Краєзнавчому музеї.
Всесвітній день вишиванки в Краєзнавчому музеї відзначили символічно — виставкою вишиванок, подарованих музею віннницким художником та мецинатом Володимиром Козюком та погашенням унікального тематичного конверту із зображенням рушника, двох україночок в подільських вишиванках та написом посередині «Всесвітній День вишиванки».
У великій виставковій залі ще до початку урочистотей зібралось багато вінничан, які із задоволенням та захопленням купували екслюзивні конверти, марки та листівки.
Серед них виявилось багато місцевих філателістів, для яких така подія справді важлива. Серед марок, що знаходились на столі, найбільшою популярністю користувалась із зображенням Джамали. В черзі можна було почути «Мені ось цю з Джамалою». Окрім цього, листівку чи конверт із листом можна було відправити відразу на місці, адже на столі знаходилась поштова скринька.
Офіційні урочистості розпочались із вступного слова ведучої про Всесвітній День вишиванки, його важливість та святкування в Україні. Окрім, цього вона наголосила, що сьогодні також відзначається Всесвітній день музеїв і саме завдяки музеям люди дізнаються свою історію.
Далі директорка музею Висоцька Катерина Іванівна розповіла більше про виставку .
- Дуже приємно, що вже більше 10 років Україна святкує День вишиванки і в цьому році святкування співпало з Міжнародним днем музею. Дійсно, музей — це джерело, це скарбниця національних надбань. І зокрема сьогодні ми говоримо про вишиванку. Колекція нашого музею досить велика — це вишиті сорочки, рушники та інші ужиткові речі. Лише сорочок більше 300, які зібрані на території нашої Вінниччини і презентують доробок наших майстринь, які жили в 19-20 столітті на Поділлі.
Катерина Іванівна також розповіла, що напередодні Міжнародного Дня музею була відкрита виставка народного художника України, мецената та друга Краєзнавчого музею Володимира Козюка. Саме тому прикрасою заходу стала колекція вишиванок та сорочок, зібрана та подарована музею Володимиром Козюком.
Також директорка закликала всіх присутніх берегти традиції.
- Ті, хто має вишиванку родинну чи вишиванку своєї бабусі бережіть, носіть та передавайте в спадок своїм дітям і онукам. Те, що має наш музей, нехай слугує тому, щоб ми гордилися, що наше Поділля, наша Україна має таких талановитих майстрів і майстринь.
Завідуюча науково-дослідницького відділу давньої історії Лілія Анатоліївна Гальчевська розповіла більше про саме подільську вишивку.
- Вишивка посідала своє особливе місце серед інших видів народного мистецтва українців. В Україні на сьогоднішній день зафіксовано близько 100 різних технік вишивання. Найпоширенішою технікою на Поділлі, яка презентує наш регіон у світі є техніка, яка вишита низзю, так звана «низинка». Наша класика – червоний і чорний, але на Поділлі ще було білим по білим, дуже полюбляли подоляни вишивати пшеничним кольором. Якщо говорити про вишивку сьогодні, то це філософське уявлення наших предків про світ та місце людини у ньому. Нам потрібно берегти, знати і примножувати свої традиції, -сказала Лілія Анатоліївна.
Далі вже йшла мова більше про спеціальний конверт. Розповів про ідею виконуючий обов‘язки директора вінницької дирекції «Укрпошта» Якубовський Віталій Феліксович
- Ми завжди долучаємось до подій історичного та культурного значення. Попри те, що сьогодні в Україні продовжується війна, святкування наших традицій ще раз підтверджує те, що ми є непереможною нацією. До цього свята у нас випущений конверт з оригінальною маркою та спеціальний календарний штемпель.
Після цих слів ведуча дещо помилилась і сказала, що запрошує всіх до церемонії спецпогашення, але потім швидко виправилась та урочисту процедуру провели директорка музею Висоцька Катерина, художник Володимир Козюк та в.о вінницької дирекції «Укрпошта» Віталій Якубовський. Кожен із них «погасив» конверт та залишив особистий підпис на ньому. Всього унікальних конвертів із спеціальним погашенням та трьома підписами було вісім. Окрім цього, Віталій Феліксович подарував Краєзнавчому музею декілька колекційних конвертів із марками.
До речі, якщо до початку події у залі грала традиційна народна музика, то погашення відбувалось під композицію відомого українського гурту «Onuka»
По завершенню офіційної процедури всі присутні також могли отримати свій унікальний конверт та погасити його спеціальним штемпелем. Відмінністю цього поштового штемпеля є те, що він відрізняється від поштових календарних штемпелів стандартного зразка завдяки зовнішньому художньому оформленні. Такий штемпель застосовується для погашення поштових марок і блоків та випускається для відзначення подій історичного значення.
Конверти з відбитком святкового штемпеля, який виготовили спеціально до сьогоднішнього свята, можна придбати у поштовому відділенні №50 лише до кінця дня.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.