Фото готелю “Савой” перемогло у спецномінації конкурсу “Вікі любить пам’ятки”

17:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

Фото вінницького готелю “Савой” перемогло у номінації “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” 2021 року. Це одна зі спецномінацій конкурсу “Вікі любить пам’ятки”.

На сайті конкурсу повідомили, що на оцінювання потрапило 167 світлин (до другого раунду перейшло 28 світлин). І за результатами роботи журі перше місце посів Вадим Постернак із двома світлинами пам’яток: готель “Савой” у Вінниці й Театр опери і балету імені Тараса Шевченка у Києві.

Спецномінація “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” відбулась за підтримки “Українського інституту національної пам’яті”. Мета номінації привернути увагу до об’єктів нерухомої культурної спадщини України, які мають стосунок до національно-визвольної боротьби ХХ століття, а також до тих пам’яток, що були споруджені для вшанування цієї боротьби.

 

Готель “Савой” перша шестиповерхова будівля у Вінниці, зведена у 1912-1913 роках. На початку лютого 1919 року внаслідок подій Другої українсько-більшовицької війни Директорія Української Народної Республіки на чолі з Володимиром Винниченком переїхала до Вінниці. Місто на місяць стало тимчасовою столицею УНР, а готель “Савой” став де-факто будівлею “Кабінету Міністрів”.

Детальніше про цю будівлю читайте у нашому матеріалі: Корабель, що розсікає Соборну: 100 років історії готелю “Савой” – від першого ліфта Вінниці до осередку революцій

На другому місці будинок Національної філармонії України. Фотограф Сергія Венцеславського. 

А третє місце за оцінками журі посіла світлина Дмитра Ярмоленка із зображенням Курган-могили  воїнів УНР у Літках Київської області.

У фокусі спецномінації були світлини із зображенням пам’ятників та меморіальних дощок учасникам національно-визвольної боротьби; будівель, пов’язаних із їхньою діяльністю; місць поховань тих, хто поліг у боротьбі за незалежну українську державу. На світлинах учасників представлено об’єкти з 11 регіонів України, найбільше з Вінницької області, Києва та Чернігівщини.

 

 

Крім цього в січні 2022 року завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України.

Серед фотографій пам’яток Вінниччини найвищу оцінку отримала світлина Миколаївської церкви села Борисівка, що належить до Іллінецької міської ради. Автор фото Сергій Оньков.

Миколаївська церква збудована 1751 року, пам’ятка архітектури місцевого значення. Про неї ще не створено окремої статті у Вікіпедії, тож світлини церкви поки використовуються у статті про саме село, – йдеться на сайті конкурсу.

У попередні роки  у конкурсі перемагали світлини костелу-мавзолею Потоцьких у селі Печера, Троїцького Браїлівського жіночого монастиря, Лядівського Усікновенського печерного монастиря, Михайлівської церкви в селищі Дашів, палацу у Вороновиці,  Дзвіниці кармелітського монастиря у місті Бар, а у Вінниці — фото Водонапірної вежі, Домініканського монастиря та Церкви Воскресіння Христового.

Фото – wlm.org.ua

Читайте також: Вінничанка потрапила в десятку переможців кількісної номінації фотоконкурсу “Вікі любить землю”

Читайте також: Готель “Савой” та мітинг на Соборній: історики опублікували відео з середмістя Вінниці 1929 року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.