Фото вінницького готелю “Савой” перемогло у номінації “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” 2021 року. Це одна зі спецномінацій конкурсу “Вікі любить пам’ятки”.
На сайті конкурсу повідомили, що на оцінювання потрапило 167 світлин (до другого раунду перейшло 28 світлин). І за результатами роботи журі перше місце посів Вадим Постернак із двома світлинами пам’яток: готель “Савой” у Вінниці й Театр опери і балету імені Тараса Шевченка у Києві.
Спецномінація “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” відбулась за підтримки “Українського інституту національної пам’яті”. Мета номінації – привернути увагу до об’єктів нерухомої культурної спадщини України, які мають стосунок до національно-визвольної боротьби ХХ століття, а також до тих пам’яток, що були споруджені для вшанування цієї боротьби.
Готель “Савой” – перша шестиповерхова будівля у Вінниці, зведена у 1912-1913 роках. На початку лютого 1919 року внаслідок подій Другої українсько-більшовицької війни Директорія Української Народної Республіки на чолі з Володимиром Винниченком переїхала до Вінниці. Місто на місяць стало тимчасовою столицею УНР, а готель “Савой” став де-факто будівлею “Кабінету Міністрів”.
Детальніше про цю будівлю читайте у нашому матеріалі: Корабель, що розсікає Соборну: 100 років історії готелю “Савой” – від першого ліфта Вінниці до осередку революцій
На другому місці будинок Національної філармонії України. Фотограф – Сергія Венцеславського.
А третє місце за оцінками журі посіла світлина Дмитра Ярмоленка із зображенням Курган-могили воїнів УНР у Літках Київської області.
У фокусі спецномінації були світлини із зображенням пам’ятників та меморіальних дощок учасникам національно-визвольної боротьби; будівель, пов’язаних із їхньою діяльністю; місць поховань тих, хто поліг у боротьбі за незалежну українську державу. На світлинах учасників представлено об’єкти з 11 регіонів України, найбільше – з Вінницької області, Києва та Чернігівщини.
Крім цього в січні 2022 року завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України.
Серед фотографій пам’яток Вінниччини найвищу оцінку отримала світлина Миколаївської церкви села Борисівка, що належить до Іллінецької міської ради. Автор фото – Сергій Оньков.
– Миколаївська церква збудована 1751 року, пам’ятка архітектури місцевого значення. Про неї ще не створено окремої статті у Вікіпедії, тож світлини церкви поки використовуються у статті про саме село, – йдеться на сайті конкурсу.
У попередні роки у конкурсі перемагали світлини костелу-мавзолею Потоцьких у селі Печера, Троїцького Браїлівського жіночого монастиря, Лядівського Усікновенського печерного монастиря, Михайлівської церкви в селищі Дашів, палацу у Вороновиці, Дзвіниці кармелітського монастиря у місті Бар, а у Вінниці — фото Водонапірної вежі, Домініканського монастиря та Церкви Воскресіння Христового.
Фото – wlm.org.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.