У Вінниці затвердили комплексну схему розміщення вивісок на Келецькій

12:30
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці затвердили комплексну схему розміщення вивісок на фасадах будинків на вулиці Келецькій (І черга), документ, який допоможе привести до ладу вигляд фасадів на цій вулиці. Підприємці повинні облаштувати свої вивіски до чинних правил, інакше – їх демонтують. 

У документі, затвердженому Вінницькою міською радою, зібрані дані щодо теперішнього вигляду вивісок на вулиці, а також умови, як ці вивіски повинні виглядати згідно з правилами впорядкування вивісок у Вінниці.

Цим рішенням охоплені будинки на частині вулиці Келецької від Пирогова до проспекту Космонавтів. Правила щодо встановлення вивісок не будуть поширюватися на приватні будинки, а також будинки де розміщені школа, церква, гуртожиток та комунальне підприємство.

Рішення затверджене “з метою упорядкування і поліпшення зовнішнього вигляду будівель, вулиць і території міста Вінниці”.

Як пояснив Veжі головний архітектор міста та заступник директора Департаменту архітектури та містобудівництва Вінницької міської ради Євген Совінський, це чергове рішення, яке вже приймалося щодо інших вулиць – Соборної, Замостянської, Пирогова.

За словами пана Євгена, це рішення зобов’язує підприємців привести свої вивіски до ладу згідно з правилами розміщення вивісок у Вінниці. Якщо такого не стається, вони мають демонтувати неправильну вивіску, або ж її демонтує архітектурно-будівельна інспекція.

– Це чергове рішення щодо комплексного впорядкування вивісок у місті Вінниці, яке ми приймаємо щороку (одне або два).

В 2018- 2019 були розроблені правила розміщення вивісок. Через те, що на правила у нас реагують мляво, міська рада розробляє по окремих магістральних вулицях комплексне рішення по упорядкуванню, згідно з яким приводяться у відповідність вивіски окремих підприємств. Тобто їм дається рамкові умови, в які повинні вміщуватися їх вивіски.

Після затвердження комплексної схеми, починається її впровадження. Виконується процедура згідно з регуляторним актом, тоді відбувається вже юридичне спілкування з підприємцями, яке триває близько трьох місяців. Якщо підприємці не реагують, то конструкції вивісок, які не відповідають рішенню та правилам про вивіски у місті Вінниці, демонтують – самостійно або архітектурно будівельна інспекція.

За словами головного архітектора міста, довгі вулиці, такі як Пирогова та Келецька, діляться на дві черги. Рішення з приводу другої частини Келецької прийматимуть наступного року.

У Рішенні зазначені рекомендації щодо вивісок, які можуть бути об’ємними конструкціями прямо на фасаді, можуть мати підсвітку, або бути розміщені на підкладці екобонду. Більше про стандарти вивісок у місті читайте ТУТ.

Як видно на фото у Рішенні, наразі вивіски на Келецькій розміщені на будівлях хаотично, не узгоджуючись ні за кольором, ні за формою. Деяка реклама розміщена на вікнах, на частині житлової багатоповерхівки.

 

 

 

 

Нагадаємо, упорядкування реклами почалося ще в кінці 2011 року. Після затвердження Порядку розміщення реклами, протягом 2012 року було демонтовано близько сотні рекламних щитів. У 2013 темпи пришвидшилися і вже до липня було демонтовано ще 170 носіїв зовнішньої реклами.

Окрім цього пізніше для підприємців влаштовували семінари з приводу правильного та гармонійного оформлення вивісок на фасадах. У 2018 році міська рада демонтувала вивіски на тих будинках, де підприємці не відреагували на їх рекомендацію та не зняли рекламні вивіски. В кінці 2019 року місто затвердило стандарти вивісок у місті. З того часу нові та правильні вивіски, зокрема в середмісті, можна побачити все частіше.

Головне фото – Укрнеон

Читайте також: Реклама за правилами: у Вінниці визначили стандарти вивісок у місті

Читайте також: Реклама замість вікон: як на Соборній відреагували на заборону “неправильних” вивісок. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Олександр Рекута: «Вінниця – це «дитя модерну», але ми рухаємося вперед»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.