Міністерство охорони здоров’я не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тисячі гривень щепленим від COVID-19 громадянам і закликає остерігатися шахраїв, які таким чином виманюють персональні дані.
Про це повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації та на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я. Зазначається, що у цих повідомленнях шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для виплати коштів на банківські рахунки.
Зазначимо, що йдеться про програму, яка стартує з 19 грудня: коли українці, щеплені двома дозами вакцини, зможуть отримати від держави одну тисячу гривень. Ці кошти можна буде витратити, зокрема, на абонементи, квитки в заклади культури чи на мандрівки Україною. Детальніше про це – ТУТ.
Однак в мережі поширюються неправдиві повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я. Такі звістки надходять користувачам у месенджерах, через звичайні смс-повідомлення, а також трапляються у соціальних мережах та рекламних банерах.
– Міністерство не має жодного відношення до цих повідомлень! МОЗ застерігає: не довіряйте подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних! Шахраї можуть скористатися вашими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно повідомляти будь-яку інформацію про свої банківські картки, зокрема про строк дії та CVV! – йдеться у повідомленні.
Програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину “єПідтримка”, яку анонсував Президент України, розпочнеться 19 грудня 2021 року та триватиме 12 місяців. У рамках програми повністю щеплені від “ковіду” українці зможуть гарантовано отримати від держави 1 000 грн на віртуальні картки через сервіс “Дія”. Також розробляється механізм отримання коштів для тих громадян, хто цим сервісом не користується.
_
Передбачається, що за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки. Ця тисяча гривень не буде підлягати оподаткуванню. Крім того, її отримання жодним чином не вплине на нарахування субсидій (джерело – МОЗ).
Громадян закликають користуватися лише перевіреною інформацією на офіційних ресурсах: Viber, Telegram, Twitter, Facebook, YouTube, сайт МОЗ, інформаційний портал про коронавірус в Україні, усе про вакцинацію, сайт НСЗУ, сайт ЦГЗ.
Фото – facebook.com/moz.ukr
Дякуємо!
Тепер редактори знають.