Зеленський: в Україні щепленим двома дозами вакцини даватимуть по тисячі гривень

13:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

Українці, щеплені двома дозами вакцини, зможуть незабаром отримати від держави одну тисячу гривень. Ці кошти можна буде витратити, зокрема, на абонементи, квитки в заклади культури чи на мандрівки Україною. Програма стартує з 19 грудня.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні та йдеться на сайті Офісу Президента.

– Це підтримка тих сфер, які постраждали від карантину більше за інших, а саме: креативний, спортивний і транспортний сектори економіки. Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе одержати одну тисячу гривень. Швидко й зручно – через додаток «Дія».

За ці кошти вакциновані українці зможуть придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси. Програма стартує 19 грудня. До кінця 2021 року на неї буде виділено близько трьох мільярдів гривень і стільки ж – на початку 2022-го року, – зазначив Зеленський.

Вказується, що програма діятиме не один місяць.

Також за словами Володимира Зеленського, тим вакцинованим громадянам, у яких немає смартфона і додатку «Дія», зокрема, людям похилого віку, держава забезпечить альтернативну можливість отримати вказані кошти. Про неї влада повідомить згодом.

Як пояснив згодом прессекретар президента Сергій Нікіфоров у коментарі “Українській правді”, тисячу гривень за вакцинацію не можна буде отримати готівкою на руки. Натомість ці гроші будуть своєрідним депозитом, який можна буде витратити на певний перелік послуг.

– Це буде – поки не скажу за технічне рішення – але це буде в тому чи іншому вигляді якийсь сертифікат, цифровий ваучер чи депозит, чи щось на кшталт того, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів, – цитують Нікіфорова.

Зазначимо, що стимуляція вакцинації додатковими заохоченнями є досить поширеною у світі. Так, як повідомляє Закон і Бізнес, у Великій Британії за проходження вакцинації можна отримати знижки від сервісів таксі та громадського харчування. А в Австрії раніше запропонували видавати молодим людям, які зробили щеплення, ваучери для використання на дискотеках та в нічних клубах.

Як передає The Hill, в США президент Байден у четвер запропонував виплачувати нововакцинованим фізичним особам по 100 доларів, щоб стимулювати робити щеплення від коронавірусу. Що стосується подібних ідей в Україні, то два місяці тому ексмер Вінниці Володимир Гройсман пропонував виплачувати по тисячі гривень кожному вакцинованому.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 листопада, в Україні зафіксували новий рекорд летальних випадків від COVID-19 – 838 осіб за минулу добу 15 листопада. За даними РНБО, такі показники смертності наразі – одні з найвищих у світі.

Також в Україні 28 жовтня зафіксували новий рекорд за кількістю виявлених протягом доби випадків інфікування – 26 071.

Додамо, що з 18 листопада Вінницька область – у “червоній” зоні карантину. Детальніше про це читайте за ЦИМ посиланням.

Фото – Обозреватель