Як відбулася акція противників кампанії вакцинації у Вінниці: позиція учасників та коментарі юристів. ФОТО

16:14
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 3 листопада, у Вінниці відбулася акція проти «примусової кампанії вакцинації» в Україні. На акції зібралися близько двохсот людей.

Подібні зібрання відбувалися сьогодні й у інших областях країни. У Вінниці акцію організувала ГО «Доста Україна».

В межах акції учасники прийшли до Головного управління Національної поліції на вулиці Театральній з плакатами, окремі учасники тримали в руках Конституцію України та іконку. Також для учасників був доступний «вільний мікрофон». Згідно з почутим, зокрема з виступу правозахисниці та учасниці «Доста Україна» Олени Кучер, організатори акції виступають проти «примусової вакцинації», та тих обмежень, які накладаються на не вакцинованих громадян країни, зокрема права пересування по країні чи права працювати.

Окрім цього, у своїй промові спікерка називала вакцинацію «експериментом, який проводить Кабмін».

– Добровільна згода – це основа буття. Добровільну згоду не може порушити навіть сам господь Бог, який нас створив. І саме “Сатана”, який управляє всіма цими процесами світовими, які зараз відбуваються, зокрема в Україні, він потребує від нас з вами добровільної згоди. Тому я закликаю вас всіх – вчіть законодавство.

Олена Кучер 

 

 

 

 

 

 

 

 

Окрім цього у виступах можна було почути про «намордніки, заражені вірусом», «апартеїд», сегрегацію та «геноцид». Зазначимо, що абсолютна більшість учасників була без масок.

Ми поговорили з кількома учасниками акції про їхнє ставлення до кампанії вакцинації, і згідно з їхніми словами, вони не проти вакцинації, але проти «примусової кампанії». Зокрема, зі слів учасників та учасниць, вони проти вакцинації зокрема через недовіру до влади та її рішень.

— Загалом я не проти вакцинації, але потрібно, щоб були якісь інші методи боротьби, – каже Наталя, домогосподарка з Вінниці. – Я проти того, що мені обмежують конституційні права, як от пересуватися по країні. […] Я можу зрозуміти, що це єдиний варіант, вакцинація, але є люди, які не хочуть вакцинуватися. Я не вакцинована, бо мені страшно, я не знаю наслідки, держава не дає мені ніякої гарантії та ніякої компенсації, якщо у мене будуть якісь наслідки, пов’язані з вакциною.

Зазначимо, противники кампанії вакцинації часто посилаються на Конституцію України та міжнародні документи, згідно з якими буцімто порушуються їхні базові права. Колективне юридичне медіа “Спілка мертвих юристів” проаналізували рішення Європейського суду з прав людини, що зокрема стосуються вакцинації, аби зрозуміти, чи справді порушуються права людей під час кампанії вакцинації. Висновки спілки такі: “обов’язкова вакцинація — це втручання, однак таке втручання є виправданим і не є порушенням статті 8, якщо воно було законним, переслідувало легітимну мету та було необхідним в демократичному суспільстві. Мінімальне обмеження людини у вигляді обов’язкової вакцинації за умови відсутності протипоказань є прийнятним. Це захист суспільного інтересу та прав інших громадян на життя”.

Окрім цього у висновку спілки юристів йдеться про те, що громадяни можуть не вакцинуватися, але в такому разі громадськість має право “максимально відмежуватися від такої принципової людини, тобто заборонити користуватися громадським транспортом, закладами громадського харчування, іншими громадськими місцями”. Детальніше про це читайте у матеріалі: Обов’язкова вакцинація і 5 історичних рішень ЄСПЛ.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало на своїй сторінці реакцію на такі акції, назвавши їх “насмішкою над нашими медиками та над родинами, які на жаль, втратили своїх рідних через ковід”.

Зазначимо, як інформує Міністерство охорони здоров’я, вакцинація від COVID-19 допомогає розвинути імунітет до вірусу. Щеплення будь-якою вакциною проти COVID-19 не захищає від інфікування, але запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Вакцинація є добровільною. Всі препарати, які використовують для щеплення українців схвалені ВООЗ для екстреного використання, є безпечними та безоплатними. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть такі звички: використання захисних масок, користування дезінфектантами, миття рук та тримання дистанції понад 1,5 м.

Про спростування фейків про вакцини можна почитати ТУТ.

Як ми писали раніше, станом на 6 жовтня на Вінниччині майже усі госпіталізовані із COVID19 – невакциновані.

Зазначимо, у Києві з 1 листопада встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Віднині у столиці заборонено пересуватися громадським транспортом, у тому числі й підземним, без COVID-сертифікату щодо щеплення, ПЛР-тесту чи довідки про одужання.

Нагадаємо, у Вінниці наразі діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Читайте також: Про лікарні, вакцинацію та аеропорт: головне з брифінгу Міністра охорони здоров’я та представника Офісу Президента у Вінниці. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.