Сьогодні, 6 жовтня, у Вінниці встановили автоматичний зовнішній дефібрилятор у Прозорому офісі, що на Соборній. Це перший з шести пристроїв, які встановлять у публічних місцях Вінниці в межах проєкту «АЗД рятує життя».
Перший такий дефібрилятор презентували голова правління БФ “Подільська громада” Олена Данілова, медичний директор Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Станіслав Скоробогач та координаторка проєкту Аліса Чорнокнижна. Такі автоматичні зовнішні дефібрилятори застосовують у випадках, коли у людини зупиняється серце й необхідно терміново провести серцево-легеневу реанімацію, аби врятувати життя.
Перший автоматичний зовнішній дефібрилятор помістили ліворуч від рецепції Прозорого офісу, за сходами. Він поміщений у бокс, в якому крім самого пристрою зберігатимуться речі, які допоможуть при наданні домедичної допомоги – кілька пар рукавичок, маска та пластикові плівки для проведення штучного дихання, ножиці для розрізання одягу (для доступу до грудної клітки), а також два кровоспинні турнікети (джгути).
У кейсі самого дефібрилятора розташовані електроди, які треба накласти на постраждалого, та кілька інструкцій. Дефібрилятор – “розумний”, позаяк оголошує усі кроки, які необхідно провести аби ним скористатися. Завдяки цьому він безпечний, але як наголосила Аліса Чорнокнижна процедуру з дефібрилятором варто проводити без вологи навколо. Також при тому, коли апарат почне працювати, тобто вмикатиметься заряд, пацієнта не потрібно торкатися.
Біля самого боксу розміщена коротка інструкція з надання першої домедичної допомоги. Ключ від боксу зберігатиметься на рецепції в центрі залу. Аліса Чорнокнижна каже, що дефібрилятор може працювати чотири роки на одному заряді, якого вистачатиме на 200 розрядів.
Нагадаємо, дефібрилятор встановили в межах програми “АЗД рятує життя”, яка також передбачає навчання працівників тих місць, де встановлюють пристрої. Як розповіли на сьогоднішній презентації, понад сто працівників та працівниць Прозорого офісу, що на Соборній, уже взяли участь у тренінгах з надання домедичної допомоги, зокрема з використанням дефібрилятора.
Як розповіла Олена Данілова, окрім отримання навичок там також навчають людей не боятися надавати домедичну допомогу, яка є іноді критично важливою для порятунку людей. Каже, що навички з надання першої домедичної допомоги можуть навчитися всі.
– Ми закликаємо бізнес, торгові центри встановлювати такі дефібрилятори, адже шість пристрої на місто – це мало, – каже Олена Данілова.
Як ми писали раніше, сам пристрій має одразу декілька підказок, як правильно діяти при наданні допомоги. По-перше, на ньому зображені малюнки з алгоритмом дій. Крім того, АЗД також має звуковий супровід українською мовою, який пояснює коли й що робити. До слова, дефібрилятор аналізує серцевий ритм і не спрацює, якщо у ньому не буде потреби.
Нагадаємо, проєкт передбачає встановлення шести автоматичних зовнішніх дефібриляторів у таких публічних місцях:
– Залізничний вокзал (площа Привокзальна, 1);
– Центральний автовокзал (вул. Київська, 8);
– Західний автовокзал (Хмельницьке шосе, 107);
– Прозорий офіс (вул. Соборна, 59);
– Прозорий офіс (проспект Космонавтів, 30);
– Прозорий офіс (вул. Замостянська, 7).
Наразі для працівників тих місць, де встановлять дефібрилятори, влаштовують тренінги з надання першої допомоги. Як відбуваються ці тренінги ми писали ТУТ. Також планують влаштувати відкритий тренінг для усіх охочих, який відбудеться 21 жовтня (реєстрації ще немає, слідкувати за цим можна на фейсбук-сторінці БФ “Подільська громада”).
Проєкт реалізовує Фонд громади «Подільська громада» спільно з Громадською організацією «Агенція екстреної медичної допомоги» у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Проєкт фінансується Фондом Ч.С. Мотта в рамках Програми Місцевих рішень глобальних викликів, яку проводить Академія розвитку філантропії в Польщі.
Фото Зорини Гаджук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.