У Вінниці розробили програму будівництва сонячних електростанцій для закладів охорони здоров’я та комунальних підприємств

8:51
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 24 Вересня 2021, в 12:17

У Вінниці розробили Програму будівництва сонячних електростанцій для власного споживання електроенергії закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами на 2022-2026 роки.

Проєкт рішення цієї Програми ще мають розглянути на черговій сесії Вінницької міської ради. У результаті очікується зменшення споживання енергоресурсів з традиційних джерел енергії та скорочення викидів СО2.

ОНОВЛЕННЯ: 24 вересня депутати під час сесії міськради Програму ухвалили.

Зазначається, що загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації Програми, орієнтовно 4 640 480 гривень. У документі вказано, що це кошти бюджету Вінницької міської територіальної громади, а власні кошти підприємств будуть визначені в процесі реалізації Програми.

Виконання Програми заплановано розділити на три етапи.

1) 2022-2023 рр. будівництво дахових сонячних електростанцій для власних потреб в комунальних закладах охорони здоров’я Вінницької міської територіальної громади. Серед них міська клінічна лікарня №1, “Центр матері та дитини”, міська клінічна лікарня №3, міський клінічний пологовий будинок №1 та Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології.

2) 2023-2024 рр. будівництво сонячних електростанцій для власних потреб на об’єктах комунальних підприємств Вінницької міської ради. Зокрема – КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та КП «Вінницька транспортна компанія».

3) 2024-2026 рр. влаштування систем накопичення енергії для збільшення обсягу заміщення електроенергії виробленої на сонячних електростанціях, які були влаштовані на першому та другому етапі реалізації Програми.

– Враховуючи те, що основна кількість блоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей відпрацювали свій ресурс декілька разів, їх подальша експлуатація: по – перше, погіршує надійність електропостачання; по – друге, є економічно неефективною, оскільки потребує значних перевитрат палива; по – третє, їх подальше використання є екологічно недоцільним, оскільки при спалюванні традиційних джерел енергії на теплових електростанціях виділяється значна кількість шкідливих речовин в атмосферне повітря, що значно впливає також на зміну клімату, – йдеться у тексті Програми.

– Тому для зменшення негативного впливу від використання традиційних джерел електроенергії необхідно розвивати альтернативну енергетику. У наш час впровадження енергоефективних заходів є загальносвітовим трендом.

Фото – ecotown

Серед кількох прикладів для наслідування (в тому числі й українських) у документі навели приклад найбільшої у світі сонячної електростанції на даху школи в місті Ла-Рошель (Франція), яку встановили у 2017 році. Вона складається з 400 сонячних панелей виробництва німецької компанії “Heliatek”, займає 530 м2 даху і щороку виробляє 23,8 МВт×год електроенергії. Компанія-виробник стверджує, що органічні сонячні панелі мають великий коефіцієнт перетворення – 13,2 %.

Детальніше з текстом Програми можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Сонячні «сендвічі» по-вінницьки: репортаж з заводу KNESS. ФОТО

Читайте також: У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії, створену в Україні

Читайте також: У Вінниці планують видобувати зелений водень за допомогою відновлюваної енергії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.