У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії, створену в Україні

12:53
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні. Вона дозволить споживати електроенергію, коли у ній є потреба, а не лише тоді, коли вона була згенерована.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов, а також енергетична компанія “KNESS”, яка реалізує цей проєкт.

Зазначається, що міська рада видала “KNESS” містобудівні умови та обмеження на будівництво промислової системи накопичення енергії (“Energy Storage System“). А відтак перша промислова система накопичення енергії (СНЕ) переходить у режим тестування та пусконалагодження. Повідомляється, що потужність її батареї становитиме 1 МВт, а місткість 1 Мвт/год.

– Система складається з батарейних кластерів. Усі інтелектуальні технології модулів – власна розробка “KNESS”, зазначають у компанії. Завдяки цьому забезпечується балансування заряду, моніторинг та управління усіма процесами. Накопичувач дозволяє споживати електроенергію, коли у ній є потреба, а не лише тоді, коли вона була згенерована, – йдеться у повідомленні. 

Графіка – facebook.com/kness.energy

Сергій Кравчук, директор компанії KNESS Energy, в одному із блогів “Асоціації сонячної енергетики України” пояснив, що СНЕ необхідно використовувати для підвищення гнучкості енергосистеми.

– Процес інтеграції в енергетичну систему об’єктів відновлюваної енергетики потребує більшої гнучкості енергосистеми, якої у нас, на жаль, досі немає, – йдеться у повідомленні. – … На європейському ринку, зокрема, в Італії, Іспанії і Португалії. Системи накопичення енергії … беруть участь на ринку допоміжних послуг для того, щоб оптимізувати виробництво електроенергії за рахунок вирівнювання графіків навантаження. Більше того, для України – це просто необхідність інтеграції української енергосистеми в енергосистему континентальної Європи (ENTSO-E).

Сергій Кравчук. Фото – aseu.org.ua

Зі слів Сергія Кравчука Україна знаходиться тільки на стадії впровадження СНЕ, і наразі лише один пілотний проєкт було збудовано та запущено в експлуатацію. Йдеться про одномегаватний накопичувач у місті Енергодар Запорізької області. Однак для повноцінної роботи СНЕ на ринку електроенергії в Україні потрібно сформувати необхідне правове поле.

– Загалом на розгляд до Верховної Ради подано п’ять законопроєктів про системи накопичення енергії, один з них вже отримав схвалення від “Energy Community”, – зауважив директор компанії “KNESS Energy”. 

Зазначається, що мета поданих законопроєктів – ввести окремий статус для систем накопичення енергії, встановити необхідність отримання ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності, а також визначити суб’єкта, що управляє цією електроустановкою.

Графіка – facebook.com/SAMorgunov

Очікується, що впровадження систем накопичення енергії вплине на економічний розвиток держави і залучить нові інвестиції з боку іноземних компаній. Проте, поки зміни до законодавства не будуть прийняті, СНЕ може бути підключена або як об’єкт генерації, або як об’єкт споживання.

– Впровадження системи накопичення енергії – стратегічно важливе для нашої країни завдання. Це спосіб підвищення гнучкості об’єднаної електроенергетичної системи України, що надалі дасть можливість збільшити обсяги генерації чистої електроенергії з відновлюваних джерел енергії, – повідомили у “KNESS”.

– Нагадаю, що у нашому місті також вперше в Україні планується розпочати виробництво зеленого водню, окрім того, створити систему малого розподілу електроенергії для індустріальних парків, – написав Сергій Моргунов. – Для нас важливо, що такі проєкти впроваджуються саме у Вінниці. Зелена економіка та екологічно чисте середовище – пріоритети нашої Стратегії “Вінниця 3.0”. Подібні ініціативи будемо стимулювати і підтримувати. 

Ілюстративне зображення –  facebook.com/kness.energy

Читайте також: У Вінниці планують видобувати зелений водень за допомогою відновлюваної енергії

Читайте також: Сонячні «сендвічі» по-вінницьки: репортаж з заводу KNESS. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.