“Можу отримати інвалідність”: у Вінниці триває суд над жінкою, яка збила волонтера Пашкевича

19:15
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У понеділок, 14 червня, у Вінницькому міському суді відбулось чергове судове засідання у справі Наталії Теленчак, яку обвинувачують у спричиненні ДТП за участі волонтера Ярослава Пашкевича. Останній розповідає, що, зокрема, через затягнутість судового розгляду він, вірогідно, не встигне вчасно розпочати реабілітацію та може стати людиною з інвалідністю.

Нагадаємо, аварія трапилася у Вінниці 14 серпня 2020 року на розі вулиць В’ячеслава Чорновола та Івана Богуна. Тоді Ярослав Пашкевич їхав на скутері у крайній правій смузі попутного напрямку.

Як видно з камер спостереження, водійка автомобіля «КІА» при виконанні повороту праворуч не надала перевагу в русі електроскутеру. Внаслідок зіткнення волонтер впав на проїжджу частину. Згодом йому діагностували перелом колінної чашечки та прооперували. 

 

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.286 ККУ – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Також раніше Пашкевич озвучував суми компенсацій, які хоче отримати від обвинуваченої: 58 тисяч 993 гривні – лікування, перша операція, реабілітація; необхідна друга операція та реабілітація – 20 тисяч; ремонт скутера, пошкодження реєстратора – 25 тисяч 827 гривень; юридичний супровід – 15 тисяч. Моральна шкода – 60 тисяч. Загалом – 172 тисячі 691 гривня. Втім, казав Пашкевич, сума моральної компенсації буде збільшуватись через вимогу банку до Пашкевича повернути взятий кредит на лікування (суму в позов ще не внесено).

Як розповів Vежі Ярослав Пашкевич, на судовому засіданні від 3 червня, зокрема, допитували обвинувачену. З його слів, вона визнала свою вину у скоєнні ДТП, однак наразі відмовилась самостійно сплачувати повну суму компенсації (близько 173 тисяч гривень), вказавши, що окремі виплати має здійснювати страхова компанія.

 

Також волонтер розповів, що він, вірогідно, не встигне пройти реабілітацію у рекомендований медиками термін (1 рік з моменту отримання травм). Позаяк на реабілітаційні процедури потрібні кошти, яких у Пашкевича немає. Відтак, він зможе почати реабілітацію лише після отримання компенсаційних виплат – а на це, з його слів, може знадобитись кілька місяців, “навіть якщо судове рішення було б вже винесене” на користь волонтера.

Відтак, без належної реабілітації значно збільшується шанс того, що Пашкевич стане людиною з інвалідністю.

На судове засідання 14 червня, на якому, зокрема, допитували потерпілого, пресу не пропустили через карантинні обмеження. З Наталією Теленчак нам наразі сконтактувати не вдалось.

Наступне засідання призначене на 2 липня 2021 року.

Ярослав Пашкевич – координатор у Вінниці та Вінницькій області Всеукраїнської громадської організації “Пошук зниклих дітей”, нагороджувався за допомогу з пошуком людей, був парамедиком в АТО. Як він розповідав Vежі раніше, не відносить себе до тієї чи іншої волонтерської групи, а є “зв’язковим” між тими, хто потребує допомоги, та тими, хто може таку допомогу надати. Зокрема, допомагає захисникам України на Сході, медикам у боротьбі з коронавірусом (наприклад, допомагав з друком захисних щитків для медиків та придбанням кисневих концентраторів та пульсоксиметрів), брав участь у допомозі людям після вибухів на військових складах під Калинівкою тощо.

Фото з архіву Vежі