Вінничанка започаткувала “Естафету добра”, щоб надихнути містян стати донорами крові та кісткового мозку. ВІДЕО

7:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінничанка Олена Дмитрієва започаткувала “Естафету добра” — стала донором крові та зареєструвалась потенційним донором кісткового мозку. Вісімнадцятирічна дівчина сподівається, що її ініціативу підтримають також інші містяни. 

Наразі Олена Дмитрієва ще навчається у будівельному коледжі, а щойно їй виповнилось 18 років — зареєструвалась донором кісткового мозку, повідомляють у сюжеті “Суспільне. Вінниця”.

 

Реєстрація в Українському реєстрі донорів кісткового мозку зайняла близько трьох хвилин, а за декілька днів дівчина отримала тест-набір зі спеціальними паличками, якими необхідно взяти мазки із внутрішньої поверхні щоки та надіслати їх назад для дослідження.

 

До речі, дівчина вже надихнула свою маму зареєструватися донором кісткового мозку. Щоправда, для осіб, які старші за 36 років, реєстрація коштуватиме 40 євро, а для молодших — безкоштовно.

– Бажання (стати донором — ред.) виникло у неї десь півроку тому, — розповідає Надія Дмитрієва. — Вона спершу запитала зі скільки років можна стати донором крові. Я їй відповіла, що з 18 й тоді вона запитала, чим ще може допомогти. Підказала їй, що є донорство кісткового мозку. Бабця, коли дізналась, казала, як і більшість людей — це дуже страшно, тому що будуть щось тягнути зі спини, можуть пошкодити хребет дитині… Люди необізнані. 

Онкогематолог Тетяна Король пояснює, що є два методи забору кісткового мозку: з периферичної крові та з самого кістковомозкового каналу. Додає, що після донорства людина може відчувати загальну слабкість, яка дещо нагадує застуду.

Поки Олена Дмитрієва очікує на результати дослідження, щоб стати донором кісткового мозку, дівчина також вирішила стати донором крові.

– Люди, які хочуть стати донорами, це таке покликання душі, — зазначила завідувачка відділу забезпечення донорськими кадрами Наталя Доляк. — Потрібно мати бажання, здоров’я та 18 років. 

За даними Українського реєстру донорів кісткового мозку, в Україні щогодини в однієї людини підтверджують рак крові. Нині в реєстрі вже 3521 українець став потенційним донором. Загалом у світі їхня кількість сягає 32 мільйонів.

Відео, ілюстративні матеріали: “Суспільне. Вінниця”

Читайте також: “Ніхто ні від чого не застрахований”: історії вінничанок, які стали донорами, рятуючи близьких

Читайте також: Вінницькому обласному центру служби крові потрібні донори майже всіх груп

Читайте також: «Однієї віри недостатньо»: дві вінницькі історії про боротьбу за життя і трансплантацію. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.