На Вінниччині працюють “соціальні майстерні” для соціалізації молоді з інвалідністю. ВІДЕО

7:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині ще з 2012 року впроваджують проект “Соціальні майстерні”. Він спрямований на молодь з інвалідністю для того, щоб допомогти їм краще соціально адаптуватися.

Наразі у “соціальних майстернях” у селі Дорожнє працюють 30 молодих людей з інвалідністю. Вони задіяні у тепличному господарстві та вирощують трави й овочі, розповідають у сюжеті “Суспільне. Вінниця”.

 

Соціальний педагог центру “Обрій” Ганна Прядкіна розповідає, що наразі в селі Дорожнє є дві теплиці. В одній з них вирощують розсаду перцю, помідор та квіти, а в іншому — редиску та капусту. Теплиці облаштували за підтримки громадської організації “ПРОМІС” та компанії “Баєр”.

Сергій, якому 36 років, під час зйомки сюжету саме прополював розсаду.

– Ми спершу вирощували руколу, тоді вирощували помідори, потім вирощували тархун, бергамот садили, м’яту. Нас вчать садити. Я стараюся, мені розказують та показують, — розповів чоловік.

Розсаду з теплиць у відкритий ґрунт висаджуватимуть після 20 травня. До речі, вирощене самі ж споживають, а якщо урожаю забагато — забирають додому. Ганна Прядкіна переконана, що така робота допомагає молоді з інвалідністю краще соціалізуватися.

Ми орієнтувалися на те, наскільки наші молоді люди, які мали фізичні обмеження чи інші особливості, і разом з тим пропонували ту роботу, яка може бути посильна для них. Одночасно ми й розвивали, і давали можливість навчитися тим чи іншим діям для того, щоб вирощувати, наприклад, в себе вдома в господарстві ті чи інші види рослин.

Загалом “соціальні майстерні” в області працюють з 2012 року. Окрім теплиць, в центрі “Обрій” пропонують ще декілька майстерень.

– Ми починали з сувенірних майстерень. Сьогодні вже є і сувенірні майстерні, і майстерні роботи з деревиною, і дуже багато наших мрій вже збулося. Перед початком карантину ми відкрили майстерню миловаріння та свічкову майстерню. У нас також є можливість відкрити вже сьогодні гончарну майстерню, — розповіла директорка “Обрію” Світлана Демко.

Крім того, організація реалізує програму “тимчасовий відпочинок” — для батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Восьмеро дітей два тижні перебувають у Дорожньому без батьків — під наглядом фахівців. Перший заїзд цього сезону розпочнеться 12 травня. Загалом вже 113 родин скористалися програмою.

Відео, ілюстративні матеріали: “Суспільне. Вінниця”

Читайте також: У Вінниці діти з інвалідністю намалювали 15 картин, зобразивши на них “власний Всесвіт”. ФОТО, ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.