З наступного тижня Україна повертається до адаптивного карантину. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет повідомив, як зміниться робота закладів освіти.
На своєму Telegram-каналі Сергій Шкарлет зазначив, що з наступного тижня на всій території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.
Відповідно до цього рівня заборонено відвідувати заклади освіти, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу. Також заборонено проведення вистав, свят, концертів за участі школярів або студентів з більш ніж одного класу/групи та за присутності глядачів.
«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я.
– У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки, продовжуватимуть роботу дитсадки та спеціальні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших здобувачів освіти запроваджуватиметься дистанційне навчання. Моя позиція щодо очного навчання учнів початкової школи залишається незмінною. І я дякую колегам, які врахували та підтримали пропозиції не лише МОН, а й батьків та освітян, – наголосив Сергій Шкарлет.
Повернення адаптивного карантину
Нагадаємо, що вчора, 17 лютого, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з наступного тижня в Україні повернуть адаптивний карантин.
За повідомленням «Громадського», запропоновано поділяти регіони на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежатимуть від епідемічної ситуації.
«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити по всій Україні, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.
«Жовтий» рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні діють ті обмеження, які діють зараз, але з деякими пом’якшеннями:
– будуть дозволятися масові заходи, якщо для однієї людини є 4 м² або заповненість залу до 50%;
– дозволять відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
– заклади харчування зможуть працювати до 24 години (наразі до 23:00);
– глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць може бути до 50%. Саме це пом’якшення почне діяти з 18 лютого.
«Помаранчевий» рівень не передбачає посилення карантину, але «сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до “червоного” рівня». Цей рівень можуть запроваджувати, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:
– завантаженість ліжок з киснем в регіоні більше ніж на 65%;
– понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
– зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
– менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
– коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більше ніж 20%.
Місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їх регіон потрапив у цю зону.
«Червоний» рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж трьох днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загально національна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях мають ввести обмеження цього рівня упродовж 48 годин після рішення комісії.
Зазначається, що у «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Тоді будуть працювати банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.