Вінниччина на першому місці в Україні за кількістю працевлаштованих ветеранів війни

8:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниччина очолила рейтинг регіонів за кількість працевлаштованих учасників бойових дій. Під час карантину вдалось знайти роботу понад 400 ветеранам.

За даними Вінницького обласного центру зайнятості, у 2020 році було офіційно зареєстровано 1 731 безробітного учасника бойових дій, повідомляє видання “АрміяInform”. Для прикладу, у 2019 році кількість безробітних ветеранів війни була дещо меншою — 1208 людей.

За словами директорки обласного центру зайнятості Галини Скоковської, під час карантину першочерговим напрямом діяльності служби стало підвищення рівня зайнятості населення області. За цей час вдалось знайти роботу 407 ветеранам, зокрема 8 особам з інвалідністю. Це приблизно чверть від загальної кількості зареєстрованих безробітних учасників бойових дій.

— Більшість ветеранів були працевлаштовані у сільському, лісовому й рибному господарствах, а також у переробній промисловості, державному управлінні та обороні й у сфері торгівлі, — прокоментувала Галина Скоковська. — Залучали учасників бойових дій і до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня до вимог роботодавців 33 учасники АТО (ООС), зокрема одна особа з інвалідністю, пройшли професійне навчання за направленням Державної служби зайнятості. Одноразову допомогу для відкриття власної справи отримали два ветерани. Варто додати, що Вінниччина посіла перше місце в Україні за кількістю працевлаштованих учасників бойових дій.

Станом на перше січня 2021 року середній розмір допомоги з безробіття становив 7 013 гривень. Це на 22 % більше, ніж було на початку минулого року.

До речі, служба зайнятості надає послуги безоплатного перенавчання за робітничими професіями.Нині на Вінниччині роботодавці найчастіше шукають робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, водіїв автотранспортних засобів, трактористів, токарів, операторів котелень тощо.

Також потрібні працівники сфери торгівлі й послуг: кухарі, продавці, охоронники. Великий попит у роботодавців мають кваліфіковані слюсарі-ремонтники, швачки, електрогазозварники, електромонтери. У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники фермерського господарства.

За даними Державної служби зайнятості, кількість безробітних в Україні за дев’ять місяців 2020 року, у порівнянні з 9 місяцями 2019 року, зросла на 182 тисячі осіб і становила 1,6 мільйон людей. Рівень безробіття зріс в усіх регіонах та серед усіх вікових груп. Для прикладу, рівень безробіття у країнах Європейського Союзу також зріс — із 6,3 % до 7,6 %.

Читайте також: Пес-“терапевт” та менеджери-психологи: як працює вінницький Veteran Hub. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.