Сьогодні, 14 березня близько сотні людей прийшли під стіни вінницької обласної ради та державної адміністрації з вимогою скликати позачергову сесію.
Активісти вимагали винести на розгляд обласних депутатів лише одне питання: про звернення від імені вінницької облради до керівництва держави. У цьому зверненні протестувальники пропонують вимагати у Президента, голови ВРУ, Генпрокурора та Кабміну звільнити зі своїх посад міністра МВС Арсена Авакова, голову СБУ Василя Грицака та нещодавно призначеного заступника керівника Нацполіції В’ячеслава Аброськіна.
Причиною таких вимог стали учорашні події в зоні АТО, коли співробітники Служби Безпеки та спецпризначенці МВС розігнали редут торгівельної блокади на станції “Кривий Торець”. Тоді ж затримали 43 учасників блокади, що вчора ввечері спричинило виступи громадян у Києві та в кількох регіонах країни.
Сьогодні ж біля обласної ради зібралися переважно учасники учорашнього пікетування будівлі вінницької СБУ та маса журналістів місцевих та центральних ЗМІ.
Серед присутніх також було кілька депутатів обласної ради, які повідомили, що підтримають таке звернення активістів. Відразу на мітингу було вирішено, що активісти дають обласній раді час до 16 березня, аби скликати позачергову сесію та винести на її розгляд питання про відставку силовиків. В іншому випадку вони пообіцяли “залишити за собою право діяти в межах законів та Конституції України”
- Зараз ми почнемо роботу з головами фракцій та окремими депутатами. Я думаю, вони підтримають наші вимоги, – заявив один з організаторів мітингу.
Відразу після виголошення вимог активістів на імпровізованому брифінгу на сходах ОДА, поруч з мітингом зав’язалася конфліктна ситуація. Представники Військової служби правопорядку зробили зауваження одному з учасників мітингу, вдягнутого у військовий однострій, за паління в непризначеному для цього місці. За тим служба правопорядку спробувала перевірити у мітингувальника документи, аби дізнатися, чи є він справді військовослужбовцем.
– Я нагадаю, що згідно з чинним законодавством, військовослужбовці не мають права брати участь у мітингах та політичних акціях, – пояснив офіцер. Водночас навколо вже почали збиратися інші учасники мітингу, хтось запропонував викликати на місце слідчо-оперативну групу та звинуватив представників військової служби у вчиненні кримінального правопорушення.
По прибуттю поліцейських ситуація дещо заспокоїлася і організатори пікетування продовжили спілкуватися між собою та роздавати коментарі для преси.
Мітинг добіг до завершення близько 14:00 – організатори зі сходів заспівали український славень та запросили усіх учасників до слова в режимі вільного мікрофону.
Нагадаємо, що вчора, 13 березня напередодні співробітники Служби безпеки України в зоні проведення антитерористичної операції під час контрдиверсійні заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали понад 40 осіб зі зброєю.
За повідомленнями представників Штабу блокади, присутні на редуті затримали з грубою силою, відібрали зареєстровану зброю та незаконно утримували. Протягом кількох годин після затримання в низці регіонів країни, а також в Києві відбулися стихійні мітинги, пікетування державних адміністрацій та управлінь Служби Безпеки, в деяких містах протестувальники палили шини та намагалися перекрити автошляхи.
Згодом правоохоронці заявили, що почали поступово відпускати затриманих. Зокрема, було звільнено семеро вінничан та мешканців Вінницької області, які також брали участь у блокаді.
Пізніше правоохоронці заявили, що в процесі затримання було виявлено багато зброї, в т.ч. незареєстрованої, вибухопакети, гранати та пляшки із запалювальною сумішшю. Окрім того, за повідомленням представника Президента України Артура Герасимова, серед затриманих – багато раніше судимих осіб. Водночас голова фракції “Самопоміч” у парламенті Юрій Березюк заяив про зникнення одного з блокувальників після затримання. Пізніше в Нацполіції спростували заяву Березюка та повіомили, що затриманий активіст не зник, а був поселений в готель.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.