Вінницька Агенція просторового розвитку планує зробити дослідження, аби зрозуміти, в якому напрямку розвивати рекреаційні ділянки прибережних територій Південного Бугу в межах проекту «Алея 12,7 км».
Про це комунальне підприємство повідомило на своїй фейсбук-сторінці вчора, 2 травня. Зокрема в Агенції повідомили, що місцеве комунальне підприємство спільно з urban curators (м. Київ) “розпочинають проведення передпроектних досліджень, які дозволять вивчити існуючі зв’язки та активності, виявити ініціативи і та розпочаті просторові проекти.
Також будуть досліджуватись сценарії та режими використання прибережної території існуючими і потенційними учасниками. За результатами дослідження будуть напрацьовані сценарії розвитку території та підсилення її зв’язків з містом”.
Річка Південний Буг є невід’ємною частиною ландшафтного простору Вінниці. Приблизна довжина берегової зони Південного Бугу, по лівому берегу, близько 12.7 км – від Меморіалу визволення (що на вул. Київській) до Сабарівської ГЕС. Площа зелених прибережних зон орієнтовно 38 га, Бригантина – 7,5 га, для порівняння площа Центрального парку – 33 га.
Крім того в АПР нагадали, шо у 2019 році Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Тепер громадяни мають безперешкодний та безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжних зон, а також до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування. В Законі також йдеться про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг, якщо таке право надано юридичним або фізичним особам”.
Три з половиною роки досліджень?
Нагадаємо, що про подібний проект та про його дослідження повідомили ще в березні 2017 року. Тоді в місцевому Архіклубі урбаністи презентували концепт проекту під назвою “Місто з бугом”, в якому йшлося саме про розвиток прибережних територій довжиною саме 12,7 кілометрів.
Тоді зокрема зазначалося, що ідея проекту – інтегрувати річку у міський простір Вінниці, адже для мешканців ріка часто є перепоною, яка розділяє місто на дві частини.
Як повідомив тоді один із співініціаторів проекту архітектор Олександр Коротких, алею пропонують побудувати завширшки близько 3,5 метрів і довжиною 12,7 кілометрів. При будівництві алеї не забудуть про велосипедистів – для них буде передбачена велодоріжка, шириною у 1,5 метри. За підрахунками урбаністів, прогулянка вздовж усієї алеї триватиме близько трьох годин, а ось велосипедом швидше – лише 50 хвилин.
Під час презентації у 2017 році повідомлялося, що метою будівництва алеї є створення соціально важливого проекту, який би вдалось реалізувати за короткий термін (два роки) та за порівняно невеликі кошти.Ми запитали в Агенції, чому передпроектні дослідження тривають так довго, чи ставилися вони на паузу та який наступний етап передбачений в реалізації проекту після завершення передпроектних досліджень. Проте протягом дня відповіді так і не отримали.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.