Урбаністи пропонують збудувати 12-кілометрову набережну над Бугом

15:57
Автор: Дар'я Гоц

Щоб спонукати вінничан більше часу проводити на свіжому повітрі біля річки, вінницькі архітектори пропонують побудувати 12-кілометрову набережну вздовж Бугу: від Водоканалу до Сабарова. Поки що проект лише на стадії дослідження. 

Урбаністи запропонували такий проект, аби інтегрувати річку у міський простір Вінниці, адже для мешканців ріка часто є перепоною, яка розділяє місто на дві частини. На думку архітекторів, будівництво алеї на лівому березі Південного Бугу також може дати поштовх для подальшого розвитку прибережних територій. Про це повідомляє ресурс Urban.

Таку ініціативу було презентовано у вінницькому Архіклубі 14 березня. Як розповів один із співініціаторів проекту архітектор Олександр Коротких, алею пропонують побудувати завширшки близько 3,5 метрів і довжиною 12,7 кілометрів. При будівництві алеї не забудуть про велосипедистів – для них буде передбачена велодоріжка, шириною у 1,5 метри. За підрахунками урбаністів, прогулянка вздовж усієї алеї триватиме близько трьох годин, а ось велосипедом швидше – лише 50 хвилин.

Зауважимо, що метою будівництва алеї є створення соціально важливого проекту, який би вдалось реалізувати за короткий термін (два роки) та за порівняно невеликі кошти. Щоправда, наразі архітектори ще не можуть відповісти про те, наскільки концепція алеї виправдовує себе. Робота лише розпочалась і ще необхідно уважніше дослідити обсяг робіт, враховуючи можливі перепони.

Однак, перш ніж розпочати дослідження та грунтовну роботу над проектом, ініціатори планують провести низку зустрічей з урбаністами та зацікавленими вінничанами, щоб зрозуміти, наскільки актуальною ідея такої алеї є для жителів міста.