На Вінниччині відкрили провадження щодо витрат бюджетних коштів на Ладижинській ТЕС

12:42
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Правоохоронці розслідують можливу розтрату бюджетних коштів, пов’язаних з технічним переоснащенням блоку “Ладижинської ТЕС”.

Як ідеться на сайті “Наші гроші” та в ухвалі суду, за результатами досудового слідства відомо, що посадовці Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА, які також були членами Конкурсної комісії по виділенню коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, діяли в інтересах посадовців Ладижинської міськради та ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова.

У тексті ухвали йдеться, що всупереч вимогам Порядку виділення коштів Фонду, посадовці Департаменту у 2018-2019 роках виділяли та перераховували бюджетні кошти на природоохоронні заходи, пов`язані з технічним переоснащенням ГОУ блоку № 1 ДТЕК Ладижинської ТЕС (2-й пусковий комплекс).

Згідно з рішеннями Конкурсної комісії, Ладижинській міській раді в 2018 році були перераховані кошти Фонду в розмірі 15 мільйонів гривень, а в 2019 році – три.

Правоохоронці також встановили, що посадовці “Ладижинської ТЕС” приховували факти неналежного виконання робіт з технічного переоснащення станції за бюджетні кошти. Зокрема, посадовці ТЕС у 2016-2019 роках не допустили працівників Державної екологічної інспекції у Вінницькій області провести планові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Як також ідеться в ухвалі, на запит правоохоронних органів «Ладижинська ТЕС» та Ладижинська міська рада відмовилися надавати будь-яку інформацію щодо проведення робіт на підприємстві та освоєння бюджетних коштів, “що в свою чергу підтверджує можливий факт розтрати бюджетних коштів, виділених на проведення природоохоронних заходів”, йдеться в ухвалі.

Суд надав слідчим доступ до документів щодо виділення коштів на фінансування природоохоронного заходу по технічному переоснащенню ГОУ блоку № 1 ДТЕК Ладижинська ТЕС та платіжних документів, що підтверджують факти отримання ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища протягом 2018-2019 років та інші документи.

Позиція “Ладижинської ТЕС”

Як повідомила менеджерка з комунікацій ДТЕК “Ладижинська ТЕС” Ірина Гаврилюк, станція “працює в законодавчому полі і не є учасником кримінальної справи про можливу розтрату коштів державними чиновниками Вінницької ОДА, про яку йде мова в публікації” (публікація видання “Наші Гроші”, – прим. ред.). Також зазначає, що станція готова надати уповноваженим державним органам документацію, що підтверджує використання коштів на реконструкцію за цільовим призначенням.

Як ми писали вище, в ухвалі йшлося про те, що ТЕС відмовилася надавати правоохоронцям інформацію щодо проведення робіт на підприємстві та освоєння бюджетних коштів. В свою чергу ТЕС коментує, що на запит Управління стратегічних розслідувань Нацполіції Вінниччини з приводу отримання коштів з обласного фонду охорони навколишнього середовища ТЕС порекомендувало звернутися в органи місцевого самоврядування – “оскільки мова йшла про контроль використання бюджетних коштів”, – пишуть у ТЕС.

Зазначають, що за період реалізації проєкту щодо реконструкції енергоблоку №1 (за 2017-2019 роки) “зауважень від представників державних органів щодо виконання робіт з переоснащення обладнання на адресу підприємства не надходило”. Додають,  що “в результаті реконструкції викиди пилу знижені до 150 мг / м³”.

– ДТЕК Ладижинська ТЕС продовжує реалізацію проекту реконструкції електрофільтру енергоблоку №1 на умовах співфінансування – залучення коштів компанії та бюджетних коштів фонду ОНС з дотриманням вимог законодавства. Підстава для реалізації проєкту співфінансування – рішення Вінницької ОДА, а також протокольне рішення обласної конкурсної комісії Фонду ОНС. Загальна вартість проекту – 111,3 млн грн, – йдеться у повідомленні ТЕС.

Реалізація третього, фінального етап проєкту запланована на 2020 рік, а закінчення – на 2021. Мета проєкту – поліпшення екологічної ситуації в регіоні за допомогою поетапного зниження викидів пилу і досягнення концентрацій по пилу до 50 мг / м³.

Позиція Департаменту ОДА та Ладижинської міської ради

З відучора ми намагалися отримати коментар по справі від Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА. Зрештою, сьогодні зранку в зазначеному Департаменті нам передали слова директора Департаменту Володимира Мережка – “без коментарів”.

У Ладижинській міській раді кажуть, що не володіють інформацією про це кримінальне провадження. “В перший раз це чую” – прокоментував перший заступник міського голови Ладижинської міськради Павло Анущенко.

Нагадаємо, за підсумками 2017 року, «Ладижинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго» увійшла до переліку підприємств, які єутворювачами найбільшої кількості відходів, а також посіла восьме місце серед об’єктів України, які викидають найбільше забруднюючих речовин в атмосферне повітря. У тому ж 2017 році адміністрація Ладижинської ТЕС також відмовила Державній екологічній інспекції Вінниччини у проведенні перевірки, так само як і в 2019.

Читайте також: Ладижинську ТЕС оштрафували на 5,5 мільйона гривень

Читайте також: «Ризик техногенної катастрофи»: депутати з Ладижина звернулися до Зеленського. ВІДЕО

Читайте також: На Ладижинську ТЕС знову не пустили екологів для перевірки

Головне фото та фото в тексті – Google maps

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.