Повітря з пожеж у Чорнобильській зоні направлене у південному та південно-східному напрямку. ГРАФІКА

16:39
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки опублікував прогноз переміщення потенційно забруднених повітряних мас внаслідок пожеж у Чорнобильській зоні відчуження.

Згідно з ним, 14 та 15 квітня ці маси мають оминути Вінниччину. 

У повідомленні йдеться, що не зважаючи на опади, станом на 12:00 14 квітня пожежа у Зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення продовжується. Наразі, нараховується декілька окремих зон займання: у Денисовицькому, Котовському, Корогодському, Паришівському та Луб’янському лісництвах.

Фото – DRONARIUM UKRAINE

За прогнозними розрахунками траєкторії руху 14 квітня та на початку 15 квітня, потенційно забруднені повітряні маси будуть направлені у південному та південно-східному напрямку. В цей період по всій Київській області спостерігатимуться опади приблизно до декількох мм/год. Відповідно до прогнозу максимальні концентрації Cs-137 у приземному шарі повітря м. Києва можуть тимчасово сягати одиниць мБк/м3, – повідомили на держпідприємстві.

Водночас там зазначають, що прогнозовані концентрації не перевищують ті, які спостерігалися раніше, та не завдають шкоди здоров’ю населення.

Прогноз розповсюдження потенційно забрудненого повітря в системі RODOS на період з 03:00 14 квітня до 11:00 15 квітня 2020 року представлено нижче.

Зображення – sstc.ua

Нагадаємо, що за повідомленням Державної служби України з надзвичайних ситуацій, станом на 10:00 14 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога Державному агентству України з управління зоною відчуження у гасінні пожеж на території Корогодського, Дитятківського, Паришівського, Луб’янського та Денисовицького лісництв.

Зазначається, що наразі відкритого вогню немає – спостерігається незначне тління лісової підстилки окремими осередками.  Вікторія Рубан, прес-секретар ДСНС у Київській області, повідомила у коментарі “ТСН”, що дощ допоміг взяти під контроль пожежу в Чорнобильській зоні та загасити вогнища поблизу Прип’яті.

Як повідомив під час онлайн-брифінгу Ярослав Ємельяненко, член громадської ради при Держагенстві України з питань управління зоною відчуження, пожежі в Чорнобильській зоні могли початися через сталкерів.

Ілюстративне фото – sstc.ua

Читайте також: Лісові пожежі в Чорнобильській зоні: вінницькі рятувальники вирушили на допомогу колегам. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Штрафи до 61 тисячі гривень: в Україні посилили відповідальність за спалювання рослинності

Читайте також: Рятувальники Вінниччини гасили пожежі в екосистемах 19 разів за добу. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Рятувальники б’ють на сполох: на Вінниччині за три місяці спалили 416 гектарів сухої рослинності. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Скальський: 90% пожеж в екосистемах – це підпали

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.