Розважальні, ресторанні, готельні та інші заклади, які потрапили в перелік тих, які зобов’язані призупинити роботу на період карантину у Вінницькій міській ОТГ, у випадку порушення заборони можуть бути притягнені до адміністративної відповідально за ст. 164 кодексу про адміністративні правопорушення.
Про це сьогодні під час засідання комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив начальник міського відділу поліції Вінниці Сергій Синявський.
З його слів, за вперше виявлене подібне порушення підприємців очікує штраф у розмірі до 34 тисяч гривень. У випадку повторного порушення – до 85 тисяч гривень.
– Поліцією спільно з патрульними створені мобільні групи, які 14-15 числа здійснювали об’їзд закладів, робота яких має бути призупинена згідно з протоколом комісії, ухваленому на попередньому засіданні. Перевірили 109 закладів, з них 40 не припинили роботу. Зокрема, було виявлено два інтернет салони, які не припинили роботу і там перебували неповнолітні.
Як пояснив Синявський, у таких випадках складаються протоколи за ч.1 ст. 164 кодексу про адміністративні правопорушення – за словами Синявського, санкція даної статті передбачає штраф до 34 тисячі гривень.
У випадку повторного виявлення порушення, поліція має намір складати протоколи за ч.2 ст 164 КУПАП – там передбачено штраф до 85 тисяч гривень.
– На вихідних ми проводили попереджувальну роботу. Наприклад, виявили, що продовжував працювати кінотеатр ім. Коцюбинського. Сьогодні він вже припинив роботу.
Як пояснив Синявський, чинне законодавство не адаптоване для подібних випадків, але “залишає можливості відповідно реагувати. В ситуації пандемії, я думаю, всі мають йти назустріч і з розумінням поставитися до ситуації”.
Нагадаємо, що сьогодні, 16 березня під час засідання комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було ухвалено рішення про призупинення роботи низки закладів сфери послуг, відпочинку та громадського харчування. Зокрема, з 00:00 17 березня має бути призупинена робота наступних закладів:
– Центрів надання адміністративних послуг, фітнес клубів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів, водних парків зоопарків, атракціонів, усіх торговельних закладів, крім продуктових, магазинів з продажу побутової хімії, аптек і АЗС.
– Торгівельно-розважальних закладів, ринків, крім продовольчої групи товарів. Перукарень, ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі при готелях, барів, кафе, дискотек і пабів. Інших закладів, які надають платні послуги населенню, не пов’язаних з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.
– Заборонити заселення громадян в готелі, хостели та інші заклади готельного типу.
Нагадаємо, що в Україні оголосили карантин з 12 березня до третього квітня, аби не допустити поширення коронавірусної інфекції. У Вінниці вже припинили навчання у закладах освіти та гуртках. Також тимчасове обмеження відвідувачів запровадили у Прозорих офісах, поліклініках, Управлінні патрульної поліції, комунальних закладах, зачиняють кінотеатри, зоопарк, музеї, скасовують концерти тощо.
Нині в Україні офіційно зафіксовано п’ять випадків зараженням COVID-19: чотири випадки у Чернівецькій області та один у Житомирській (летальний випадок).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.