Вінничанин просить зберегти можливість оплати проїзду у транспорті готівкою. ПЕТИЦІЯ

14:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінничанин пропонує міській владі зберегти можливість готівкового розрахунку у громадському транспорті міста. Вважає, що впровадження е-квитка дискримінує тих громадян, які принципово не бажають мати “картку вінничанина”.

Петицію Івана Супряги опублікували сьогодні, 22 січня. Він просить після запровадження електронного квитка зберегти готівкову форму оплати проїзду в міському транспорті та гарантувати пасажирам можливість вибору форми оплати проїзду як готівкою, так і у безготівковому вигляді.

– Імовірне скасування готівкової форми оплату проїзду можна було б розцінити як порушення прав людини, тим більше, що реєстрація картки вінничанина означає поширення персональних даних громадян стороннім особам. Далеко не всі громадяни згодні ділитися персональними даними зі сторонніми особами, а отже плани повністю відмовитися від готівкової форми оплати проїзду викличуть невдоволення у широких верств громадян, особливо тих, які не користуються банківськими рахунками та принципово не мають бажання заводити “Муніципальну картку”, – вважає автор.

Він додає, що на користь збереження готівкового розрахунку свідчать перебої з функціонуванням електронного квитка. Вже траплялись випадки, коли з банківської картки пасажира термінал стягував 74 гривні замість чотирьох.

Тому, на думку Івана Супряги, готівкова форма оплати проїзду важлива не лише для забезпечення прав громадян, але може бути резервною формою оплати на випадок, коли система е-квитка не працюватиме.

–  Також не можна допустити того, щоб після запровадження електронного квитка вартість оплати проїзду готівкою була вищою за електронний квиток. Згідно статті 21 Конституції України, всі громадяни є рівними у правах. А отже, вартість проїзду для громадян повинна бути рівною незалежно від форми оплати проїзду. Привілеювати громадян, які користуються безготівковою формою оплати за допомогою нижчої вартості проїзду означає дискримінувати тих, які вимушені будуть платити за проїзд готівкою більше та порушувати гарантовану Основним Законом рівноправність громадян, — йдеться далі у петиції.

Іван Супряга вказує також на те, що оплата проїзду готівкою не суперечить європейським нормам, адже у багатьох країнах “старої Європи” чимало міст, де готівкову форму оплати проїзду в міському транспорті збережено.

– Сподіваюся на те, що здоровий глузд переможе — електронний квиток слугуватиме знаряддям для вибору пасажирами форми оплати проїзду пасажирами замість того, щоб позбавляти їх права вибору на готівкову форму проїзду. А питання відмови від готівкової форми оплати проїзду в міському транспорті Вінницькою міською радою не розглядатиметься взагалі, — зазначає автор.

Підтримати петицію можна ще протягом 14 днів за посиланням ТУТ. Для того, щоб її розглянули у міській раді, необхідно зібрати щонайменше 350 підписів.

Нагадаємо, що у Вінниці через суд намагаються скасувати впровадження е-квитка. Очільниця “Вінницякартсервіс” (КП, що впроваджує у Вінниці е-квиток) Катерина Бабіна розповіла Vежі, що позивачами є “особи з релігійними переконаннями”, яких не влаштовують жодні автоматизовані системи. Вони стверджують, що всі штрих-коди та картки мають “число Диявола”, тобто “666”. Відтак вони вимагають скасувати такі сучасні речі, як е-квиток. Водночас, альтернативних шляхів, що пропонувалися, вони не підтримують.

Система електронного квитка у трамваях запрацювала на початку грудня минулого року. Наразі до системи поступово підключають тролейбуси та маршрутні таксі міста.

Читайте також: У вінницьких трамваях запровадили електронний квиток: як це працює?

Читайте також: “Число Диявола повсюди”: у Вінниці через суд вимагають скасувати е-квиток

Читайте також: Про майбутні трамваї з Цюріха та надії на е-квиток: інтерв’ю з директором «Вінницької транспортної компанії» Михайлом Луценком

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.