-
16 Січня/ 20:19
Vinnytsia
Публікація16.01.2020:19
У Вінниці в пам’ять про “кіборгів” влаштували акцію з відтискання від землі. ФОТО
У Вінниці відзначили річницю оборони Донецького аеропорту спортивним челенджем. Близько 10 молодих людей на Майдані Небесної сотні зробили 24 відтискань від землі на знак вшанування подвигу українських “кіборгів”.
Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті “кіборгів” – захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону під час війни на сході України. “Кіборгами” українців прозвали терористи, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту – 242 дні – з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.
В пам’ять про них у Вінниці вирішили влаштувати спортивний челендж із відтискання від землі (за прикладом військових інших країн, які таким чином підтримують своїх колег). Вона називалася “Кіборги вистояли, не встояв бетон” – як фраза, що увійшла в історію разом із подвигом бійців України.
Так, вже о 19:00 на Майдані Героїв Небесної сотні зібралося 11 небайдужих хлопців. Активісти та просто вінничани вирішили 24 рази відтиснутися від землі прямо на площі, аби вшанувати визначну дату українсько-російської війни й нагадати вінничанам про 242 дні боїв за аеропорт.
А перед тим вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.
Зазначимо також, що на акцію прибуло близько 10 правоохоронців, які спостерігали осторонь. Приїхали вони, зокрема, і на автозаку.
Роман Костишин, організатор акції, зазначив, що оборона ДАПу була чи не найбільш героїчною подією з початку російсько-української війни. Крім того, на його думку, вона є такою і для світової історії, адже “прикладів такого героїзму насправді мало”.
Люди ставляться пасивно до цього заходу. А цей день так само важливий, як і 14 жовтня, як День захисту Крут. “Кіборги” є героями нашого часу і про це варто пам’ятати. Бо якщо зараз не будемо пам’ятати, то що буде за 5-10 років?…, – зазначив активіст.
Наостанок учасники акції розгорнули великий банер з написом “Вінниччина пам’ятає героїв!” і запалили фаєри.
Нагадаємо, що вперше така акція відбулася минулого року. Тоді її учасниками стали лише три представники молодіжної організації “Едельвейс”. Вони пояснили, що були здивовані відсутністю будь-яких заходів у Вінниці в пам’ять про героїчну оборону ДАПу, а тому вирішили самі вийти в центр міста, щоб вшанувати визначну дату українсько-російської війни. Як це було, дивіться за ЦИМ посиланням.
Натомість цього року акція стала трохи масовішою, адже про неї попередили заздалегідь.
Нагадаємо, раніше VежА робила інтерв’ю з трьома вінничанами, які захищали Донецький аеропорт. Матеріал можна прочитати за ЦИМ посиланням.
Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.
_
Після бою 26 травня 2014 року все літо в аеропорту не відбувалося значних сутичок, проте з вересня 2014 року розпочалися важкі бої.
_
Українські військовики утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців. В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району м. Донецьк, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.
_
Проросійські сили здійснювали систематичні штурми терміналів, займаючи нові позиції, втрачаючи їх та знову готуючи штурми. Внаслідок боїв руйнувалася інфраструктура аеропорту — у грудні 2014 року значних руйнувань зазнав старий термінал, 13 січня 2015 року остаточно впала диспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи — на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником.
_
20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні (джерело – Вікіпедія).
Фото автора
Читайте також:
Батько загиблого захисника Ярослава Колісника з Вінниччини передав авто для потреб військових
Дякуємо!
Тепер редактори знають.