-
17 Грудня/ 12:02
Vinnytsia
Публікація17.12.1912:02
Вінницька облрада підтримала вимоги протестувальників щодо закону про продаж землі. ФОТО
Сьогодні, 17 грудня, під стінами Вінницької обласної державної адміністрації зібралося кілька десятків мітингувальників, які виступали проти продажу землі та окремих норм відповідного законопроекту.
Перед будівлею ОДА, де сьогодні відбувається чергова сесія обласної Ради, люди почали збиратись ще о 9 ранку.
Переважна більшість протестувальників заявила, що в цілому проти законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Дехто наголошував, що потрібно вдосконалити окремі його норми. Наприклад, зменшити об’єми ділянок, які можна продавати, та ретельніше прописати права та можливості аграріїв.
З плакатами та прапорами своїх організацій та партій прийшли представники “Партії пенсіонерів Вінниччини”, “Асоціації фермерів та приватних землевласників”, окремі сільгоспвиробники та фермери.
Дехто з депутатів, які саме йшли на сесію, зупинялися послухати спікерів, а двоє депутатів – Людмила Щербаківська та Сергій Лановик – сказали кілька слів перед мітингувальниками.
Зокрема Щербаківська говорила про те, що потрібно створити державний банк землі, а Лановик вимагав створити новий закон, який буде влаштовувати більшість суспільства та захищати суверенітет держави.
Зазначимо, що сьогодні на розгляд сесії було винесено “Звернення депутатів Вінницької обласної Ради до депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та державному суверенітету України”.
Частина активістів каже, що прийшли під стіни ОДА саме для того, щоб “проконтролювати” підтримку депутатами цього звернення.
Мітингарі виступають передусім проти продажу землі іноземцям, вимагають надавати українським аграріям дешеві кредити для розвитку підприємств. Також висували вимоги, що об’єм ділянок, що можуть бути продані одному покупцеві – до 500 гектарів.
Представники “Аграрного союзу України” та “Ради сільгоспвиробників” сказали, що “аграрії виступають проти законопроекту 2178, яким дозволяється розпродаж української землі”. Вони нарікають, що пересічні фермери просто фінансово не зможуть протистояти великим компаніям та агрохолдингам.
– Вже кілька місяців аграрії виступають проти цього закону, бо він – не на користь аграріїв, а на користь крупного капіталу та великих олігархічних структур, – кажуть активісти.
Активісти зазначали, що не вірять владі, яка запевняє, що в законопроекті “немає зради”. Мітингувальники вважають, що в ньому є багато недоліків, відтак його потрібно відкликати та доопрацювати.
Дехто зі спікерів, наприклад активістка Світлана Бевз, наголошувала, що продаж землі особливо недоречний під час війни. Вона зазначила, що проти цього виступають учасники бойових дій, адже законопроект є загрозою для країни.
– Ми маємо спочатку відстояти українську землю в окупанта, у ворога, захистити її та лише потім розподілити її кожним громадянином України, – сказала та додала, що землю передусім мають отримувати сім’ї загиблих АТОвців, а потім – й інші українці.
Врешті обласна рада підтримала зазначене вище звернення до керівництва держави, яке розглядали першим в порядку денному. “За” проголосувало 62 депутати.
Також підтримано звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо доведення розміру мінімальних пенсій до рівня не нижче прожиткового мінімуму.
Зазначимо також, що як повідомляє “Громадське”, сьогодні під будівлею Верховної Ради України зібрався мітинг. Протестувальники вимагають не допустити ухвалення у другому читанні законопроєкту про запровадження ринку сільськогосподарського призначення.
Зазначено, що станом на ранок 17 грудня у порядку денному парламенту не було законопроєкту про запровадження ринку сільськогосподарських земель у другому читанні, проте 16 грудня голова фракції більшості «Слуги Народу» Давид Арахамія повідомив, що Рада може почати розглядати цей законопроєкт 17 грудня.
Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Vежа дізналась, як ставляться випадкові мешканці Вінниці до можливості вільно продавати та купувати сільськогосподарські землі. Детальніше про це читайте за ЦИМ посиланням.
Намагання парламенту ухвалити закон про земельний ринок спровокувало масові протести аграріїв по всій країні, зокрема на Вінниччині, а вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 2 травня тимчасово не буде води чи світла
Дякуємо!
Тепер редактори знають.