Вінницький бізнес отримає знижку на користування кредитами: міськрада підписала меморандум з “Кредобанком”. ФОТО

12:07
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Відтепер вінницькі підприємці зможуть отримувати компенсацію по кредитах, взятим у “Кредобанку”. Компенсація покриває від 25% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту). 

Сьогодні, 5 листопада, у Вінниці відбулося підписання відповідного тристороннього Генерального договору про співробітництво Вінницької міської ради з АТ “Кредобанк” та Головним управлінням Державної податкової служби України у Вінницькій області. Відомо, що це перший комерційний банк, який підписує договір з органами місцевого самоврядування про співпрацю.

Підписання відбулося за участю директора департаменту економіки та інвестицій ВМР Віталія Погосяна, виконавчого директора АТ “Кредобанк” Євгена Заіграєва, виконуючої обов’язки начальника Головного управління ДПС у Вінницькій області, а також заступника міського голови Вінниці Миколи Форманюка. 

Як повідомив Віталій Погосян, залучення банку та власне підписання договору відбулось в рамках реалізації Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки.

Зокрема в 2018 році було розроблено та розпочато роботу в рамках “Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва і рахунок коштів бюджету Вінницької ОТГ” (далі – Порядку).

В серпні цього року на сесії міськради депутати підтримали рішення про те, що вінницькі підприємці зможуть брати кредити в недержавних комерційних банках та отримувати часткову компенсацію відсотків з міського бюджету.

Цільова група Програми

В першу чергу цільовою групою Програми є суб’єкти господарювання, зареєстровані в місті Вінниці, які мають до 250 найманих працівників, річний дохід – до 50 мільйонів євро, відсутність заборгованостей перед бюджетами всіх рівнів, здійснення підприємницької діяльності щонайменше один календарний місяць.

Перевага також надаватиметься підприємцям, які працюють у пріоритетних сферах: сфері послуг, туристичних послуг, легкої та харчової промисловості, інформаційної діяльності, медичних послуг.

Зазначено, що кредитний договір, укладений позичальником з банком-партнером, має містити наступні основні вимоги:

– вид кредиту: строковий кредит чи кредитна лінія

– цільове використання: на розвиток бізнесу чи на проекти з енергозбереження

– валюта кредиту: гривня

– максимальний термін кредитування: до 84 місяців (включно)

– максимальна сума кредиту: до 2 000 000 гривень

– погашення відсотків: щомісяця

– максимальна відстрочка по сплаті тіла кредиту: 6 місяців.

Погосян зауважив, що фактично клієнту не потрібно займатися “бюрократією”: він тільки підписує кредитний договір з банком та пише заяву на участь в Програмі, додаючи деякі документи.

 

Після цього банк передає реєстр позичальників та пакет їхніх документів Департаменту економіки та інвестицій ВМР для перевірки. Виконком приймає рішення про включення позичальника до реєстру учасників Програми, департамент направляє запит до ГУ ДФС щодо обсягів сплачених позичальником податків, що стає підставою для прийняття рішення.

  

Також відомо, що станом на жовтень 2019 року вже видано кредитів банками-партнерами на загальну суму 7,9 мільйона гривень. В рамках Порядку компенсації було видано кредити семи суб’єктам, сума компенсації (2018-2019 роки) – 560 000 гривень.

Протягом цього періоду було залучено два банки-партнери: АТ “Ощадбанк” та АБ “Укргазбанк”.

Отримання кредитів дозволило підприємцям закупити нове обладнання, збільшити заробітну плату працівникам, поповнити обігові кошти, закупити сировину та загалом здійснити низку заходів щодо розвитку власного бізнесу.

Фото автора