× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницьким підприємцям компенсуватимуть відсотки за кредити в комерційних банках

14:44
Автор: Юлія Плахтій

Відтепер вінницькі підприємці зможуть брати кредити в недержавних комерційних банках та отримувати часткову компенсацію відсотків з міського бюджету. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, відповідне рішення підтримали депутати 30 серпня під час сесії міської ради.

Зазначено, що Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва (далі – Порядок) розроблений та діє у Вінниці з 2017 року в рамках Програми посилення конкурентоспроможності МСП на 2017-2020 роки.

“У 2018 році в продовження угод про співпрацю було залучено до роботи в рамках Порядку два державних банка – Ощадбанк та Укргазбанк. За 2018-2019 рік Ощадбанк видав шість кредитів на загальну суму 7,9 мільйона гривень. Учасниками процедури компенсації стали представники сфери послуг та харчової промисловості” – йдеться у повідомленні.

– Ця програма вже дала результати – шість суб’єктів підприємницької діяльності скористалися фінансовою допомогою від Вінницької міської ради і міського бюджету, – сказав міський голова Сергій Моргунов. – Це дало їм можливість закупити нове обладнання, створити додаткові робочі місця і, звичайно, зменшити навантаження на собівартість тієї продукції, яка виробляється суб’єктами підприємницької діяльності.

В деяких позичальників компенсація покриває від 80% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту). Як повідомив директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян, загальна сума компенсації за 2018-2019 роки всім учасникам процедури компенсації склала понад 360 тисяч гривень.

Як відомо, цільовою групою процедури компенсації є суб’єкти мікро-, малого та середнього підприємництва, які зареєстровані на території населених пунктів Вінницької міської ОТГ.

Основні критерії для підприємців, які хочуть стати учасниками Порядку: кількість найманих працівників має бути не більше 250 осіб, річний дохід – до 50 мільйонів євро, відсутність заборгованостей перед бюджетами всіх рівнів, здійснення підприємницької діяльності щонайменше один календарний рік.

Зазначено, що кредитний договір, укладений позичальником з банком-партнером, має містити наступні основні вимоги:

– цільове направлення кредиту: на розвиток підприємницької діяльності, на проекти з енергозбереження

– вид кредиту: строковий кредит чи кредитна лінія

– погашення відсотків: щомісяця

– максимальна сума кредиту: до 2 000 000 гривень

– валюта кредиту: гривня

– максимальний термін кредитування: до 84 місяців (включно)

– максимальна відстрочка по сплаті тіла кредиту: 6 місяців.

“До розрахунку часткової компенсації включаються суми сплачених податку на доходи фізичних осіб, в тому числі за найманих працівників та єдиного податку до бюджету Вінницької міської ОТГ (до 01.01.2019 – до міського бюджету м.Вінниці). Сума компенсації у 1-й рік складає 75% від дельти цих 2 податків, у 2-й рік – 50%, у 3-й рік – 25%. Розрахунок здійснюється щоквартально” – повідомляє міська рада.

Зазначено також, що важливими показниками ефективності Порядку компенсації є зокрема зменшення вартості кредитних ресурсів для здійснення господарської діяльності, стимулювання розвитку підприємництва, детінізація бізнесу та створення нових робочих місць (за 2018 рік створено 33 нових робочих місця), розвиток МСП у пріоритетних сферах.

Читайте також: Депутати дали старт передачі на баланс міста “Вінницяоблводоканалу”

Читайте також: “Битва” за земельний податок: вінницькі депутати залишили податкову ставку без змін. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Вінницька міська рада розподілила майже 77 мільйонів державних субвенцій на великі міські будівництва

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.