“В жодному разі не вдаватися до жорстокості”: іноземні експерти навчають персонал вінницького притулку для тварин

14:42
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

З березня минулого року у Вінниці запрацював муніципальний притулок для тварин, у якому крім просто тримання чотирилапих влаштовують навчання для працівників, аби “соціалізувати” безпритульних тварин та посприяти їх подальшому влаштуванню в сім’ї.

Як ідеться у сюжеті телеканалу “Віта”, майже рік муніципальний притулок для тварин та міжнародна організація зоозахисників “4 лапи” співпрацюють у пілотному проекті з підвищення добробуту тварин та прилаштуванню їх у сім’ї.  У межах цієї співпраці до Вінниці приїхали іноземні волонтери, які два дні навчатимуть працівників притулку тонкощів психологічної роботи з собаками, аби і тварини, і їхні опікуни могли знайти спільну мову без агресії та страху.

За словами керівника притулку Івана Левінського, їхній заклад є першим, хто почав співпрацювати по такій міжнародній програмі.

В межах програми чотири експерти з Лондона, Брюсселя та Відня приїхали до вінницького притулку, аби поділитися своїм досвідом та покращити добробут притулку. Іноземні експерти зауважують, що муніципальний притулок у Вінниці помітно вирізняється з-поміж інших в Україні: як інфраструктурою, так і колективом.

 

 

Як розповів Джеймс Пірней, волонтер міжнародного благодійного фонду “4 лапи”, зокрема вони навчають працівників вінницького притулку справлятися з агресивними собаками, яких їм доводиться відловлювати, утримувати та доглядати.

– Одним із важливих завдань є навчити персонал керувати агресивною поведінкою собак, щоб зменшити таку поведінку гуманними методами, – каже волонтер з Брюсселю.

Неагресивних собак навчають довіряти людині, ходити на повідку та не боятися ошийника, а опікунів – розбиратися в тонкощах виховання собак. Основними принципами роботи з чотирилапими – поважати вибір собаки та в жодному разі не вдаватися до жорстокості.

– Навчити доброзичливого ставлення, де це потрібно, працівників притулку, вказати на моменти які потребують покращення у догляді за твариною,  – каже про задачу волонтерів Ян Петінов, керівник проекту “Людина, тварина, взаємодія” – а також провести кампанії, аби громада Вінниці знала, що є муніципальний притулок і тут є тварини, які можуть стати вірними друзями в їхніх сім’ях.

Професійна кінологиня Урсула Агнер каже, що у роботі з собакою важливо намагатися пояснити собаці за допомогою смаколика, що буде відбуватися:

– Власне пригощанням ми направляємо поведінку собаки у потрібному нам напрямку. Я знаю працівників близько року, вони використовують рекомендації, які ми даємо, також вказівки щодо доброзичливої роботи з собаками. Ми бачимо, що працівники  роблять взаємодію з собакою не стресогенною, без болю і без додаткового дискомфорту.

Головне фото та фото в тексті: скріншоти з відео телеканалу “Віта”

Читайте також: У пошуках дому: історії собак з вінницького притулку, які чекають нових господарів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: «Куб Правди»: у Вінниці влаштують акцію про веганство та на захист тварин

Читайте також: “Краса не вимагає жертв”: у Вінниці відбувся марш за права тварин під чорними прапорами. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Хтось має подбати про них”: у центр Вінниці вивели безпритульних собак, аби знайти їм нових господарів. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.