Публікації за датами

  • 30 Січня/ 16:30

    Vinnytsia

    Публікація30.01.1916:30

    Автор:admin

    “Маховик набирає обертів”: офіційно повідомили, скільки громад вже вийшли з Московського патріархату на Вінниччині

Сьогодні, 30 січня, в прес-центрі Вінницької ОДА пояснили, як саме потрібно змінювати юрисдикцію тієї чи іншої релігійної громади, яка хоче перейти з однієї церкви до іншої.

На спеціальному брифінгу начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького також розповіли, скільки релігійних громад області вже перейшли з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України. А ще пояснили, що буде з релігійними громадами, центр управління яких розташований в Москві, якщо вони не змінять назви своїх організацій.

Так, за словами Ігоря Салецького, наразі на території області з 1044 релігійних громад УПЦ МП 30 завершили свій перехід в Православну церкву України. Ще 29 – в процесі переходу. Попри те, що цифри наразі не надто великі, за словами чиновника “маховик набирає обертів”.

Салецький зокрема зазначив, що для того, аби процес переходу був легальним, необхідно голоси двох третин членів парафіяльних зборів, які висловляться за те чи інше рішення. Ця процедура регулюється законом №4128-д, який вступить в силу вже завтра, 31 січня. Водночас не врегульованим залишається питання, хто саме може вважатися легітимним членом парафіяльних зборів: чи мешканці всього населеного пункту, де перебуває релігійна громада, чи лише “активні прихожани”. Адже визначити ступінь такої “активності” може хіба що настоятель, однак юридично прописаних критеріїв цього не існує.

Водночас Салецький зазначив, що до моменту завершення юридичної процедури переходу релігійної громади з однієї до іншої церкви, забороняється здійснювати будь-які операції, а тим більше відчужувати майно чи кошти релігійної громади.

Також начальник управління пояснив нюанси іншого закону, який зобов’язує релігійні громади з центром управління в державі-агресорі, вказати у своїй назві приналежність до Росії. Цей закон вступив в силу ще 26 грудня минулого року і дав таким організаціям 4 місяці, на внесення відповідних змін до статутів релігійних організацій в частині зміни назви. Як пояснив Салецький, якщо та чи інша проросійська релігійна організація не виконає цю норму закону, вона втратить свою юридичну особу. На практиці це означатиме, що релігійна громада банально не зможе укласти угоди на теплопостачання чи освітлення своїх храмів, адже не матиме юридичної особи для цього.

Чиновник зазначив, що наразі в Україні є п’ять релігійних об’єднань, які підпадають під дію закону про перейменування:

Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ). На Вінниччині діє три єпархії, одна з них – у місті Вінниця.

Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва – Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ). На вінниччині діє одна єпархія. 

Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ). Діє три єпархії на Вінниччині, 1044 громад, 8 монастирів та два братства. 

Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода). Єпархії на Вінниччині відсутні.

Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ). Діє дев’ять єпархій, центр РПСЦ територіально розташований саме у Вінниці.

Читайте також: “Недовіра Порошенку” і “рейдерська атака”: як Московський патріархат “молитовно” пікетував вінницький суд. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.