Жінки епох: у Вінниці відкриють історичну виставку про сильних леді минулого та сьогодення

13:34
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

“Вінниччина: Жінки Епох” – фотопроект, що покликаний відкрити громадськості непересічних особистостей Вінниччини, які колись сяяли на світовій арені. В рамках проекту сучасні жінки постали в образі тієї чи іншої історичної постаті, про яку відвідувачам виставки-презентації розкажуть історики.

Відтак, вінничан запрошують до Вінницького обласного краєзнавчого музею на відкриття виставки 5 грудня. На урочистому відкритті будуть присутні й жінки-учасниці проекту, а також організатори. Загалом буде представлено 15 образів, так чи інакше пов’язаних із Вінниччиною.

Фотопроект, що є логічним продовженням проекту «Величні жінки: крізь століття», організовує Вікторія Рудоміна (Засновниця Жіночого Клубу Новація, CEO & Founder освітньої платформи для жінок) за підтримки “Центру історії Вінниці”, його очільника Олександра Федоришена та Олесі Коваль, яка є заступницею керівника “Центру історії Вінниці”.

«Це історії жінок, які у різні епохи ламали усі стереотипи мислення щодо вельми скромної ролі жінки в суспільстві, які своїм прикладом сьогодні надихають і захоплюють нас. Ми перевтілили наших непересічних сучасних жінок в історичні особистості. Жінок з великої літери, які справили неабиякий вплив на загальну історію Вінниччини» – зазначають організатори проекту.

Вікторія Рудоміна також повідомила Vежі, що кожна учасниця проекту, яка приміряла на себе той чи інший образ, зможе й самостійно розповісти про нього.

– Ми ретельно готувалися до цього проекту, учасниці вивчали інформацію про своїх героїнь, тож тепер ми хочемо розповісти про тих жінок, про яких, можливо, й не відомо широкому загалу, але які однозначно варті уваги, – зазначила Рудоміна.

Тож, на виставці будуть представлені образи 15 відомих жінок:

Бона Сфорца – польська королева, яка сприяла розвитку сучасного міста Бар. У її образі – Олена Шамрай, кандидат медичних наук, лікар онкогінеколог вищої категорії.

Мар’яна Завісна – героїня оборони Буші 1654 року. В її образі – Світлана Худа, психолог, психотерапевт, трансформаційний коуч.

Софія Потоцька – дружина Станіслава Щенсного-Потоцького, який в Умані заклав один з найрозкішніших парків України – «Софіївка», та назвав його на її честь. В її образі – Юлія Олійник, власниця бізнесу у сфері краси, лідер Mary Kay, Make-up та brow-майстер, “Жінка Вінниччини 2018” (номінація Beauty).

Евеліна Ганська – польська графиня, дружина французького драматурга та романіста Оноре де Бальзака, уродженка м. Погребище. В її образі – Катерина Поджаренко, кандидатка юридичних наук, перший проректор Вінницького кооперативного інституту, громадська діячка.

Марія Щербатова – графиня, яка в добу Української революції виконувала роботу сестри милосердя у шпиталі для вояків Армії УНР та Галицької армії. В її образі – Світлана Реп’ях, власниця дитячого садочку «Евріка», Місіс Вінниця 2018; Місіс Благодійність України 2018; Місіс Бізнес Леді України 2018; Дизайнер дитячого одягу «Remi».

Софія Русова – громадська, культурно-освітня діячка і педагог, член Центральної Ради, співредакторка першого україномовного педагогічного журналу “Світло” (1910–1914). В її образі – Олександра Ройлян, PR-менеджер, SMM-спеціаліст з досвідом роботи у сфері IT понад 20 років, вільний художник.

Ляля Ратушна – активна учасниця радянського підпілля у Вінниці 1942 – 1943 років, Герой Радянського Союзу. Уродженка с. Тиврів. Була зв’язковою вінницького підпілля і партизанського з’єднання ім. В.Леніна. В її образі – Мар’яна Сабадаш, стиліст-іміджмейкер, засновниця студії стилю SaMa.

Тетяна Лентовська-Едвардс – ініціаторка будівництва у 1910 році та перша розпорядниця Вінницького міського театру (нині театр імені Садовського). В її образі – Лілія Поліщук, круїзний експерт, організатор проектів “Mrs. Vinnytsia”, “Mrs. Ukraine-World”.

Кларісе Ліспектор – бразильська письменниця українсько-єврейського походженням (уродженка міста Чечельник). У Бразилії існує справжній «культ» Ліспектор, обличчя якої порівнюють із образом Марлен Дитріх, а стиль письма — з прозою Франца Кафки та Вірджинії Вульф. В її образі – Анна Лещенко, громадська діячка, експерт з нерухомості.

Княгиня Вінницька – володарка подільських містечок у XIV столітті, утримувала Стрижавку, Дашківці, Микулинці і, очевидно, Вінницю. В її образі – Людмила Станіславенко, депутатка Вінницької обласної ради, Голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини.

Надія Фон Мекк – благодійниця, шанувальниця музичного мистецтва, друг по листуванню і меценатка композитора Петра Чайковського. В її образі – Ірина Шкамбарна, бізнес-леді.

Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна) – письменниця, меценатка, перекладачка, етнограф, фольклористка, публіцистка, громадська діячка, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук, мати поетеси Лесі Українки, сестра професора Михайла Драгоманова. Проживала у м. Могилів-Подільський упродовж 1920-1924 рр. В її образі – Юлія Гавриш, депутатка, громадська діячка, благодійниця.

Одна з кращих ранніх робіт Василя Тропініна – «Дівчина з Поділля». В її образі – Ірина Макарчук, лікарка, сертифікований тренер та медичний радник компанії “Allergan”, власниця центру краси та гармонії “Beautycom”.

Марко Вовчок (Марія Вілінська) – письменниця, перекладачка, яка проживала в Немирові. В її образі – Вікторія Рудоміна, засновниця освітньої платформи для жінок www.novation.club, спеціаліст з Нетворкінгу, експерт в області створення Персональних Брендів, спікер міжнародних програм, лауреат конкурсу “Жінка Вінниччини” 2017, 2018 років.

Олімпія Добровольська – драматична актриса, членкиня-основоположниця Молодого театру, режисерка. В її образі – Наталія Задорожнюк, власниця туристичної агенції Поділля Тревел, beauty-блогер, travel-блогер.

«Цей проект покликаний ще раз нагадати і підкреслити те, що жінки в усі епохи і часи вміло керували і брали активну участь у житті суспільства» – запевняють організатори і запрошують вінничан на виставку, що відкриється о 18:00 у краєзнавчому музеї (вулиця Соборна, 19).

Виставка діятиме протягом місяця – до 5 січня. Контакти музею: 0432 67-49-46 та 0432 35-12-86. Вартість вхідного квитка: 20 гривень – для дорослих, 10 гривень – для школярів та студентів. Графік роботи музею: щоденно з 10:00 до 17:00.

Детальніше про проект можна прочитати за цим посиланням. Отримати запрошення на подію можна за телефоном у Viber +38 098 772 12 49.

Фото з сайту проекту