Організація «Гендер Зед» розпочала інформаційну кампанію, яка покликана протидіяти гендерній нерівності. У Вінниці, Херсоні, Кропивницькому, Полтаві та Запоріжжі вже були розміщені білборди, які закликають містян звільнятися від гендерних стереотипів.
Як повідомляють в організації «Гендер Зед», соціальна реклама має на меті привернути увагу українців та українок до проблеми гендерної нерівності, високого рівня домашнього насильства, жертвами якого стають переважно жінки, низької представленості жінок у владі, стереотипізації жінки як «берегині» та «господарки» – всього, що характеризує Україну як державу, яка досить сильно відстає від цивілізованого світу у подоланні гендерної нерівності.
Соціальну кампанія не випадково розпочали саме у листопаді. Адже у цьому місяці починається всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства» (з 25 листопада по 10 грудня), яка проводиться щорічно ще з 1991 року.
Фемінізм та ґендерна рівність у Вінниці: історії Анни Савчинської та Антона Ходакова
Як розповіли Vежі представники організації «Гендер Зед», у Вінниці вже розміщено п’ять білбордів, які покликані руйнувати гендерні стереотипи.
– Коли ми говоримо про негативні та руйнівні наслідки гендерної стереотипізації, то заздалегідь визначені ролі перестають ламати нам життя. Ролі, що раніше були для людства кайданками. І є такими до сих пір. Наприклад, стереотип, що «справжній» чоловік у сім’ї повинен заробляти, а «справжня» жінка посвятити життя хатній роботі і виховуванню дітей – шкідливий для всіх, адже не дозволяє вийти за рамки. Ми хочемо, аби суспільство звернуло увагу на проблему гендерних стереотипів, почало усвідомлювати і діяти», – пояснила мету кампанії гендерна експертка, голова правління громадської організації «Вісь» Світлана Дубина.
Нещодавно у Вінниці вже були розміщені плакати, які були покликані протидіяти гомофобії. Тоді вони викликали бурхливе обговорення в соціальних мережах.
Інформаційна кампанія з протидії гендерній нерівності організована Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» у співпраці з громадською організацією «Спілка молодих і незалежних журналістів» та «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.
Фото: genderz
Дякуємо!
Тепер редактори знають.