Хлор, вугілля та земснаряди: у Вінниці відзвітували, як покращують якість води у водогоні

20:30
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Якість питної води у Вінниці покращилась, проте ремонт водопровідних мереж відбувається дуже повільними темпами.

Сьогодні про це під час чергового засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради розповіла очільниця відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у місті Вінниці Ірина Односталко.

Вона прозвітувала про виконання «Плану основних заходів з поліпшення водопостачання населення міста на 2017-2021 роки». За 8 місяців поточного року вдалося реалізувати найбільш суттєві, за словами Ірини Односталко, задачі, передбачені планом.

Зокрема здійснено установку тонкошарових модулів на відстійниках водопровідних станцій №2 та №3, виконано ремонт донних клапанів днища відстійників; виконана гідроізоляція хімічно стійким матеріалом розчинних баків та баків зберігання реагентного господарства; на станції №3 здійснено відновлення та ізоляцію залізобетонних конструкцій хімічно стійким матеріалом для захисту від впливу вологи та задля уникнення випаровування реагентів.

– Щорічно протягом ІІ та ІІІ кварталів здійснюється очищення дна акваторії річки Південний Буг в районі водозабору та місця випуску промивних вод. Цього року це здійснювалося із використання придбаного минулого року земснаряду, а також земснаряду на балансі Вінницької ОДА. Цього року також підприємством було придбано установку для дозування сипучих реагентів, зокрема цеоліту та активованого вугілля. Використання цих реагентів покращило якість питної води та запаху, про що свідчить значне зменшення кількості скарг від населення, – розповіла Ірина Односталко.

Читайте також: Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також за словами Односталко, у 2017 році виконано ремонт 38 насосних агрегатів на водопровідній системі, замінено 297 одиниць запірної арматури, 312 водопровідних колодязів, встановлено та замінено 211 люків, здійснено капітальний ремонт 91 криниці. Минулого року було ліквідовано 562 прориви на водопровідних мережах, а за 8 місяців поточного року – 389.

Читайте також: З яких вінницьких криниць не можна пити воду: ПЕРЕЛІК АДРЕС

– Вказані дані свідчать про незадовільний стан технічної мережі, роботи по заміні якої ведуться дуже повільними темпами. Так, 2017 року було замінено 5,4 кілометри водопровідних мереж, що відпрацювали свій експлуатаційний термін та перебували у незадовільному санітарному стані та не могли забезпечувати надійне водопостачання, – говорить Ірина Односталко. – У 2018 році було замінено лише 2,7 кілометри.

Також Односталко повідомила, що роботи по заміні опірної арматури здійснюються під час щорічних планових профілактичних заходів у червні-серпні місяці. “Питання придбання та встановлення вкрай необхідних дозування натрію гідрохлориду для додаткового знезараження води на насосних станціях на “третіх підйомах” Вишенька та Старе місто включено в інвестиційну програму на цей рік, яка перебуває на погодженні” – зазначила Односталко.

За словами Односталко, нині хлорування на цих станціях здійснюється в ручному режимі. Втім, лабораторні дослідження 2018 року показали перевищення рівня хлору у питній воді на станції “Старе місто” та у водопровідній колонці по вулиці Замковій.

Читайте також: Фауну вбиває паразит: на Вінниччині з’ясували причини масового мору риби. ВІДЕО

Також Односталко повідомила, що з 1 січня 2020 року на 13 пунктів розширюється перелік показників контролю якості питної води, з яких вже по 5 показникам лабораторія підприємства Держпродспоживслужби вже здійснює моніторинг.

– Цього року промито та продезінфіковано дев’ять резервуарів чистої води, 18 відстійників, 320 кілометрів водопровідних мереж, відремонтовано 69 водозбірних колонок. Протягом 8 місяців збільшилася протяжність водопровідних мереж: підприємство прийняло на баланс 0,33 кілометри мереж. Станом на 1 вересня 2018 року на балансі понад 623 кілометри. Збудовано мережу каналізації у мікрорайоні Корея, виготовлені технічні умови на каналізування в провулках мікрорайону Тяжилів, вулиць квартального комітету “Добробут” тощо, – каже Односталко.

Також Односталко повідомила, що були влаштовані перевірки “Вінницяоблводоканалу”, а також шкіл, садочків та лікарень, інших державних установ. За результатами досліджень, 2,9% (2,6% у 2017 році) проб води з централізованої мережі не відповідали санітарним вимогам по мікробіологічним показникам. Причому, частина води обстежувалася під час підготовки до нового навчального року.

Зазначимо, що програмою до 2021 року передбачено:

– Реконструкція блоків фільтрів та відстійників водопровідних станцій №2 та №З: довантаження піску на фільтрах станцій до проектного рівня (200 тонн)

– Очищення дна акваторії річки Південний Буг в районі водозабору та місця випуску промивних вод.

– Впровадження альтернативних реагентів для знезараження питної води на насосних станціях ІІІ підйомів “Вишенька” та “Старе місто”.

– Реконструкція мережі водогону D З00 мм по вул. Стрілецькій (від вулиці Тімірязєва до вулиці Некрасова), а також водопроводу по вулиці Лисенка.

– Будівництво мереж каналізації в районах Старого міста, Кореї, П’ятничан, Сабарова, Пирогова.

Читайте також: У вінницьких школах встановлюють 9-ступеневу систему очистки води. ФОТО

Фото автора