Оновлено: 26 Травня 2021, в 10:33
Тартар із страуса з цвітною капустою та суп-кисіль із скумбрії – цими та іншими екзотичними стравами дивував гостей наймолодший учасник проекту “13 шефів” у ресторані “Люди Fusion Place”.
27 лютого у Вінниці стартував амбітний ресторанний проект “13 шефів”, що має на меті “Зробити Вінницю смачнішою”: відкрити для вінничан та всієї країни досі невідомі сторінки подільської кухні у виконанні кращих шеф-кухарів вінницьких ресторацій. Поєднати невичерпні кулінарні традиції Поділля з високими і найсучаснішими гастро-технологіями і почати творити нову ресторанну та кулінарну культуру України. Детальніше про проект читайте ТУТ.
Вже близько 16:00 перші гості та учасники проекту “13 шефів” почали збиратися в ресторані “Люди Fusion Place”. Цього разу частувати усіх мав шеф-кухар закладу Сергій Марковський, який у свої 20 років виявився наймолодшим учасником проекту. Незважаючи на це, його кулінарний стаж становить чотири роки. На відміну від попередньої званої вечері, коли інший учасник проекту Резо Теймуразов приготував дев’ять страв, Сергій вирішив не відхилятись від заданого правилами курсу і обмежився вже звичними п’ятьма стравами: холодна закуска, гаряча закуска, рибна страва, гаряча страва та десерт. До кожної страви вже традиційно подавали алкогольні напої.
Читайте також: Битва морепродуктів і нокаут п’яною грушею: у Вінниці відбулася сьома «Звана вечеря». ФОТОРЕПОРТАЖ
Рибка з «Привозу», «Дайкірі» з буряковим джемом та «форшмак» з барабулі: у Вінниці відбулась «Звана вечеря» по-одеськи. ФОТОРЕПОРТАЖ
Восьма “Звана вечеря” мала назву “Пікнік навпаки”. Ведучий події постійно наголошував на подібності до справжнього пікніка і жартома описував дорогий посуд та спосіб подачі страв, як те, що можна побачити на будь-якому пікніку. На відміну від усіх попередніх подій проекту, гостям запропонували смакувати стравами та напоями стоячи, біля високого столу.
Холодна закуска
Тартар із страуса з цвітною капустою, рисовим поп-корном та вишнево-буряковим соусом
Близько 16:30 гостей покликали до головної зали ресторану та, після представлення шеф-кухаря, запропонували підійти до столу та спробувати води з лимоном. Дивувати почали одразу ж, подаючи лікер “Лімончелло” в половинках справжнього лимону, з яких вибрали майже весь вміст. Після цього всіх попросили відійти від столу на кілька кроків – шеф разом зі своїми помічниками розпочав підготовку до видачі першої страви. Варто зазначити, що подача була досить незвичною, адже тут обійшлись без посуду і подавали все на листках пергаменту.
Сергій Марковський помітно нервував, тому замість довгих промов коротко описав страву та побажав усім смачного. Їсти з пергаменту було досить незвично, дехто з гостей жартував, що тарілки вже доводилось вилизувати, а от пергамент поки ні. Сама страва приємно здивувала поєднанням м’яса страуса з рисовим поп-корном та вишнево-буряковим соусом.
Гаряча закуска
Суп-кисіль із скумбрії з гороховим пюре
Між видачею страв були перерви по 10-15 хвилин. В цей час гостям пропонували пограти в алкогольні шашки, проте просили поки не вживати вмісту самих шашок, аби мати змогу в повній мірі насолодитися стравами Сергія Марковського. Хто не хотів грати в шашки, міг зручно влаштуватись на пуфах або на ковдрі та почитати журнали.
Коли перед видачею супу одні листки пергаменту замінили на інші, гості почали жартувати, що й рідку страву їм подаватимуть в такий незвичний спосіб. Проте, листки знадобилися для горохового та рибно-картопляного пюре, а суп-кисіль подали в хлібинах, які зазвичай називають “цеглинками”. До страви подавали біле напівсолодке вино “Miraflora” і радили куштувати його перед стравою, насолоджуючись смаком та процесом підготовки до видачі супу.
Рибна страва
Равіолі з м’ясом рака з соусом з лісових грибів та кокосовим мусом
У випадку з равіолі шеф вирішив відійти від подачі страв на пергаменті та обрав дзеркальні поверхні прямокутної форми. До цієї страви подали коктейль “Whiskey sour”, приготований барменом закладу Андрієм Сіваком.
– Я дуже довго можу розповідати про алкоголь, але одразу хочу вас попросити спробувати коктейль. Ми постарались зробити його максимально натуральним. Зверху є піна, яка відділяється окремо і готується окремо, – розповів Андрій Сівак.
Також він розповів, що цей коктейль вигадали досить давно в США. Проте, ця версія відрізняється від традиційної: в класичному “Whiskey sour” в якості основи використовують бурбон, а тут бармен вирішив використати шотландське односолодове віскі, до якого додали горіховий лікер. В традиційному “Whiskey sour” пінка має виникати під час приготування, від збивання в шейкері. Бармен ресторану “Люди Fusion Place” вирішив готувати пінку окремо, з лимону, цукрового сиропу, яєчного білка та декількох секретних інгредієнтів.
За словами шеф-кухаря, готуючи равіолі з м’ясом рака, він вирішив поєднати те, що вважається непоєднуваним, адже сюди ще додавався соус з лісових грибів та кокосовий мус.
Гаряча страва
Ніжка кролика під кукурудзяним соусом з буряковим кус-кусом
Перед видачею гарячої страви була, певно, найдовша перерва. В цей час окремі гості вже не втримались і вирішили грати в алкогольні шашки повноцінно, а інші грали в бір-понг.
Ніжку кролика подали найбільш традиційно, на великій білій тарілці. Дивували, в даному випадку, “Кривавою Мері”. Цей коктейль також готував Андрій Сівак і, як і “Whiskey sour”, “Кривава Мері” відрізнялась від традиційної. Її готували на основі текіли та подавали в болгарському перці. Останній можна було потім з’їсти, але, як зазначив бармен, це просто перець і нічого особливого в ньому немає.
Гаряча страва була найбільшою в об’ємі та найбільш ситною. Ніжне кроляче м’ясо вдало поєдналось з кукурудзяним соусом, а буряковий кус-кус багатьох здивував. Як відзначила одна з гостей, фарбувати кус-кус буряком дуже хороша ідея, адже так легше переконати дітей його їсти.
Десерт
Крем-десерт “Динне тірамісу з яблучним мусом”
Подачу десерту можна вважати найбільш ефектною та такою, що вимагала багато зусиль при підготовці. На великій білій тарілці розмістили шмат льоду з квітами всередині, а вже зверху поставили посудину з десертом. Довкола це все було всипано сухим льодом. Останній, як відомо, при додаванні води переходить у газоподібний стан. Це викликало бурхливу реакцію в гостей – всі одразу почали фотографувати “димний” десерт на свої смартфони.
– Хотів зробити звичайний десерт з незвичайним смаком, – розповів Сергій, описуючи останню страву. Для цього він довго експериментував, додаючи до тірамісу диню та лікер.
Останній алкогольний напій, запропонований гостям був також приготований Сергієм. В меню його вказали, як “авторський коктейль від шефа”. За словами самого шефа, його відвідала муза, тому захотілось взяти участь в барному процесі.
На завершення “Званої вечері” організаторка проекту Олена Павлова вручила шеф-кухарю традиційну відзнаку.
– Якщо ти в 20 років таке виробляєш, то я собі уявляю куди ми будемо записуватись на рік вперед, до якогось хорошого ресторану… І головне, що тобі пощастило з командою. Вони молоді, вони зухвалі, вони не бояться ризикувати. Це дуже добре, що в тебе є така команда, – зазначила вона.
Наступна “Звана вечеря” відбудеться 12 вересня в Хмельницькому.
Читайте також: Зробити Вінницю смачнішою: відбулася перша звана вечеря проекту “13 шефів”. ФОТОРЕПОРТАЖ
Бограч з мозком під “рожеву горілку”: як вінницьким шефам презентували бессарабську кухню. ФОТОРЕПОРТАЖ
Березове шампанське, сало з кокосом і молекулярний хрін: відбулася третя вечеря проекту «13 шефів у Вінниці». ФОТОРЕПОРТАЖ
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.