58 кілограмів наркотиків, 38 розкритих убивств і 10 тисяч правопорушень: Педос розповів, чим займалася поліція цього року. ІНФОГРАФІКА

19:01
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Впродовж дев’яти місяців поточного року поліція Вінницької області опрацювала близько 150 тисяч заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Сьогодні про це розповів очільник головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос під час звітування за вказаний період. На зустрічі із головним поліціянтом області прийшло чимало поліцейських та представників низки державних організацій, котрі так чи інакше є дотичними до правоохоронної системи.   

Зокрема Юрій Педос розповів, що до ЄРДР внесено інформацію про вчинення понад 10 тисяч кримінальних правопорушень, з яких у половині випадків особам оголошено про підозру. До кримінальної відповідальності притягнуто понад 3,5 тисячі осіб, причетних до вчинення протиправних діянь.

Впродовж цього року підрозділами поліції закінчено розслідування по 5,5 тисячах кримінальних проваджень, з них спрямовано до суду з обвинувальним актом – 4 500, із яких майже 1 000 – злочини минулих років.

З початку року знешкоджено злочинну діяльність п’яти організованих груп, учасниками яких вчинено 44 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушення. Загалом розкрито 38 вбивств, 49 тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 24 – що спричинили смерть потерпілого.

 

У якості прикладу Юрій Педос навів історію, що сталася 29 серпня. Тоді у Могилів-Подільському неподалік місцевого парку з ножовими пораненнями знайшли мертву місцева мешканку. Виявилося, що жінка була підприємцем. Вже наступного дня у Києві затримали підозрюваного у її вбивстві, у якого виявили значну суму грошей, яку він забрав у потерпілої. Підозрюваний арештований, триває слідство.

У якості іншого вбивства, яке вдалося розкрити доволі швидко, Юрій Педос навів злочин, про який VежА писала раніше. Зокрема йдеться про жінку, яку застрелили на вулиці Привокзальній. Тоді завдяки слідчим діям вдалося затримати замовника та виконавця злочину.

Читайте також: Три тисячі доларів за розстріл: поліція розкрила резонансне вбивство 32-річної вінничанки. ФОТО, ВІДЕО 

У Вінниці нагородили поліцейських, які розкрили вбивство 32-річної жінки. ФОТО 

Також вдалося затримати зловмисників, які 14 липня у Вінниці вбили пенсіонера. Виявилося, що у квартирі нападники катували господаря та вимагали гроші. Двоє з учасників угрупування були знайомі з дідусем та знали, що він у квартирі зберігає значну суму грошей. Один із затриманих – раніше судимий житель Донецької області за пограбування та вимагання. Інші – жителі Могилів-Подільського та Білої Церкви. До злочину вони готувались протягом місця. Надмірне вживання алкоголю та асоціальний спосіб життя знову призвели до чергової трагедії.

– Водночас, на 52% вдалось досягти позитивних змін в динаміці розкриття розбійних нападів, з яких 60% розкрито. Також покращено ефективність розкриття грабежів, з яких у 60% випадків встановлено злочинців, – продовжив звітувати Юрій Педос. – Наприклад, 20 липня затримано злочинну групу за підозрою у пограбуванні місцевого жителя, на очах у якого викрали барсетку з грішми, що знаходилася в салоні автомобіля. Іномарку з грабіжниками зупинили на посту в Літині, де під час огляду в автомобілі поліцейські вилучили відмички, рукавички, “фомки”. Затриманими виявилися троє громадян Грузії, які тимчасово проживали в Україні.

На 20% зменшилась кількість крадіжок, у тому числі з квартир громадян – на 18%. В той же час покращилась ефективність їх розкриття.

У якості прикладу Юрій Педос наводить затримання чотирьох зловмисників, які протягом року на території Вінниці та Вінницького району вчиняли квартирні крадіжки. Усі раніше судимі жителі Одеси. Злочинців поліцейські затримали в дворі багатоповерхівки після вчинення чергової крадіжки. У автомобілі, на якому пересувались підозрювані, вилучили викрадені ювелірні прикраси, гроші, відмички, ключі, рукавиці, шприци із залишками наркотичної речовини. Слідством встановлено, що затримані причетні до низки інших квартирних крадіжок на території області.

У якості іншого прикладу – розкриття злочину у Гайсині, під час якого зловмисник через вікно потрапив до будинку та викрав понад 20 тисяч доларів та 42 тисячі гривень. Як пояснив затриманий місцевий житель, таким чином він намагався вирішити власні матеріальні проблеми.

– 5 вересня у Вінниці працівники карного розшуку одразу після вчинення злочину затримали трьох квартирних крадіїв, – звітує далі Юрій Педос. – У підозрюваних оперативники вилучили ювелірні вироби, гроші та цінні речі, які вони викрали з квартири потерпілих вінничан. Усі затримані – громадяни Грузії. Наразі злочинці заарештовані, триває слідство.

У результаті вжитих заходів з протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки з початку року викрито 190 злочинів, у тому числі три збути зброї.

Також на території Вінницької області з 1 жовтня розпочато проведення місячника добровільної здачі зброї. Загалом, із початку року з незаконного обігу вилучено:

– 28 пістолетів,7 гвинтівок, 5 карабінів, 3 револьвери, 14 обрізів мисливських рушниць;
– 56 гранат,
– 6 РПГ,
– 98 одиниць холодної зброї;
– майже 10 кілограмів вибухової речовини;
– 20 тисяч набоїв до нарізної зброї

– 5 вересня в ході проведення обшуку в домогосподарстві жителя Бершадського району задокументовано факт незаконного зберігання 3 кілограм тротилу. Не залишається поза увагою і документування наркозлочинів, – повідомив очільник Управління.

Вже виявлено 827 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотиків, у тому числі 176 збутів, 9 нарколабораторій та 26 кримінальних правопорушень, пов’язаних з організацією та утриманням наркопритонів. Усього з незаконного обігу вилучено 58 кілограм наркотичних засобів.

Зокрема 13 серпня взято під варту вінничанина, якого затримали за наркоторгівлю. Чоловік організував оптове постачання наркотиків особам, які через Інтернет продавали їх у Вінниці шляхом «закладок» на вулицях. Електронні адреси для потенційних покупців наркоторговці зазначали на будинках.

– Під час затримання поліцейські вилучили 350 таблеток екстазі, 500 психотропних “марок” ЛСД, близько 2 кілограмів марихуани елітних сортів, 300 грамів амфетаміну та 200 грамів “дизайнерського” наркотику PVP. Вартість вилученого на чорному ринку становить близько півмільйона гривень, – говорить Педос.

Читайте також: Екстазі та “елітна” марихуана: у Вінниці спіймали чоловіка, який організовував оптове постачання наркотиків. ФОТО 

Також оперативники затримали цілу родину зловмисників, які упродовж півроку збували метадон як шляхом безпосереднього продажу, так і через «закладки» на вулицях Вінниці. За місцем проживання членів злочинної групи вилучено грошові кошти, банківські картки, розфасований для продажу метадон та марихуану. Всіх учасників заарештовано.

3 26 липня по 31 серпня проводились загальнодержавні заходи під умовною назвою «Мігрант».  Спільно з працівниками державної Міграційної служби на Вінниччині виявлено 164 порушники законодавства України про правовий статус іноземців, 79 нелегалів та накладено штрафів на суму 390 тисяч гривень.

– Маємо непоодинокі факти негативного впливу саме нелегальних іноземців на криміногенну обстановку в області, – говорить Юрій Педос. – Зокрема, 16 серпня у Вінниці затримано авто, в якому перебували громадяни Молдови, що вчинили крадіжку грошей та золотих виробів з будинку місцевої жительки. Встановлено, що іноземці перебували на території України незаконно та в подальшому були заарештовані.

Водночас очільник поліції області повідомив, що на початку року відбулось зменшення ДТП з потерпілими. Для посилення безпеки на дорогах було впроваджено проект «Перевізник», в рамках якого перевірялися зокрема транспортні засобу, які займалися пасажирськими перевезеннями. Врешті було виявлено 1200 порушень.

Читайте також: На Вінниччині поліцейські виявили понад сотню порушень у пасажирських автобусах

До підрозділів поліції надійшло 212 повідомлень про зникнення дітей, усі вони розшукані. Головним чинником, що негативно впливає на ефективність вжитих першочергових розшукових заходів та збільшує імовірність учинення стосовно дитини злочину, є несвоєчасність повідомлення до поліції про її зникнення. З цією метою 14 вересня проведено робочу зустріч з представником мобільного оператору «Київстар», за результатами якої на Вінниччині запрацював інформаційний сервіс з пошуку зниклих дітей.

Читайте також: SMS-пошук дитини: на Вінниччині запрацював спільний проект поліції та мобільного оператора 

Наостанок звітування Юрій Педос нагадав, що з початку року у місті цілодобово працює 10 екіпажів груп швидкого реагування, завдяки цьому спостерігається зниження рівня вуличної злочинності на 10%, а саме розбійних нападів, пограбувань, хуліганств, спричинення тілесних ушкоджень.

– Крім того, хочу поінформувати, що відповідно до нашого подання, рішенням Міністра внутрішніх справ та наказом Голови Національної поліції створено два відділення поліції – Київське та Вишенське, які незабаром розпочнуть роботу, – зазначив наприкінці звіту очільник поліції Вінниччини.

Також перед власне звітуванням, Юрій Педос урочисто привітав працівників поліції, які протягом зазначеного періоду особливо відзначилися, а також тих, хто так чи інакше був дотичний до встановлення справедливості.

Фото автора, графіка надана Відділом комунікації ГУ НП у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.