5 км за годину: центр Вінниці знову став у заторах. ФОТО, ВІДЕО

11:25
Автор: Андрій Качор

Сьогодні вранці центр міста знову опинився у великих автомобільних заторах: після повного перекриття Київського мосту в т.ч. і для громадського транспорту, увесь трафік рушив через Центральний міст.

8:30 – Соборна “стоїть”

З 14 червня Київський міст перекриють повністю – включно для громадського транспорту

Затори почали формуватися ще з самого ранку: вочевидь багато водіїв намагалися “проскочити” вранішній час пік, і таким чином затори утворилися раніше звичайного. Таким чином затор ще до 9:00 заблокував майже всю вулицю Соборну.

   

9:00 – Приєднується вул. Коріатовичів

Увесь автотрафік з мікрорайону “Поділля” приєднався до центрального і створив особливе навантаження на перехрестя вулиць Соборної, Магістратської та Коріатовичів. Тут вимкнули світлофори, натомість працюють регулювальники, чиє завдання – надавати перевагу в русі громадському транспорту.

   

Ускладнюють ситуацію комунальники, які саме в цей час, на вантажівках і з драбинами, вирішили поставити квіти у навісні клумби на стовпах. Їхні авто і трактори фактично заблокували одну зі смуг для руху, яку мусили об’їжджати і автівки, і тролейбуси.

 

9:30 – Нерви і рух по тротуарах

Вже після початку робочого дня все більше водіїв почали порушувати ПДР: про масовий рух трамвайними коліями можна і не згадувати. Однак дехто почав виїжджати на зустрічні смуги, провокуючи конфлікти з рештою водіїв. Центральний міст “засигналив” клаксонами і нецензурною лайкою шоферів через відкриті вікна автівок. За цим усім сумно спостерігали пасажири тролейбусів і трамваїв, які стали заручниками ситуації.

 

Не витримували навіть водії компактних моторолерів – дехто з них просто виїжджав на пішохідні зони мосту, розлякуючи пішоходів, яких цього ранку тут також було напрочуд багато. У найвигіднішому становищі виявилися, звісно, велосипедисти: їм нічого не заважало і вони мчали дорогою швидше за всіх.

На перехресті з проспектом Коцюбинського також працюють регулювальники.

   

10:00 – став увесь центр міста

Пік заторів припав на 10:00: до Соборної приєдналися всі прилеглі вулиці, зокрема Оводова, Кропивницького, Мури. Пасажири тролейбусів виходили з транспорту і йшли далі пішки.

   

Попри учорашні запевняння поліції про те, що будуть працювати додаткові наряди, які забезпечать відсутність припаркованих авто на проїжджій частині, такі машини все ж стояли біля жовтих ліній і ускладнювали рух.

 

10:30 – ситуація покращується

Ближче до 11:00 рух Соборною певною мірою нормалізувався: автівки рухалися вже із середньою швидкістю 20-30 км/год., повністю звільнилася вулиця Театральна, проте на Центральному мосту рух все одно лишався повільним.