-
14 Січня/ 10:59Анонси
Публікація14.01.2010:59
242 дні захисту: до Дня пам’яті “кіборгів” у Вінниці влаштують спортивний челендж. ВІДЕО
У Вінниці 16 січня, з нагоди Дня пам’яті кіборгів, активісти влаштують челендж з відтискання від землі. Таким чином активісти виразять підтримку тим, хто 242 дні захищав донецький аеропорт від сепаратистів у 2015-2015 роках.
Як повідомляється на сторінці події у Фейсбук, вінничан запрошують долучитись до акції, що відбудеться о 19:00 на Майдан Героїв Небесної сотні.
“День пам’яті кіборгів (16 січня) — день вшанування пам’яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.
Кіборгами українців прозвали т. зв. сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту.
«Кіборги вистояли, не встояв бетон» — фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України” – Вікіпедія.
Організатори також зазначають:
Потрібно не забувати про цей подвиг, і не робити з нього день трауру. 242 дні оборони в таких умовах показали, що українці – воїни, найкращі, безстрашні й, найголовніше, наші Герої! – пишуть організатори, ГО “Едельвейс”.
Зазначимо, що минулого року, також задля підтримки “кіборгів”, активісти влаштували аналогічну акцію.
Нагадаємо, раніше VежА робила інтерв’ю з трьома вінничанами, які захищали Донецький аеропорт. Матеріал можна прочитати за ЦИМ посиланням.
Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.
Після бою 26 травня 2014 року все літо в аеропорту не відбувалося значних сутичок, проте з вересня 2014 року розпочалися важкі бої.
Українські військовики утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців. В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району м. Донецьк, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.
Проросійські сили здійснювали систематичні штурми терміналів, займаючи нові позиції, втрачаючи їх та знову готуючи штурми. Внаслідок боїв руйнувалася інфраструктура аеропорту — у грудні 2014 року значних руйнувань зазнав старий термінал, 13 січня 2015 року остаточно впала диспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи — на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником.
20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні (Вікіпедія).
Читайте також:
У Вінниці відзнаку «За мужність та відвагу» передали родині загиблого захисника Дениса Бадіки
Дякуємо!
Тепер редактори знають.