Знеструмлено 193 населені пункти: на Вінниччині екстрено запровадили графіки аварійних відключень

22:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині запровадили графіки аварійних відключень. Як наслідок, станом на зараз знеструмлено 193 населені пункти, зокрема, Немирів, Тульчин, Сутиски, Гнівань. Йдеться про 63,5 тисячі осель.  

Як зазначають в АТ “Вінницяобленерго”, на підприємстві о 21:16 отримали команду від диспетчерського центру НЕК “Укренерго” на введення 1 черги спеціальних графіків аварійних відключень (СГАВ) для споживачів області.

– Друзі, СГАВ – це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ. Вводиться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК “Укренерго” у разі неефективності раніше запроваджених ГОП та ГАВ. Час виконання – 3 хвилини. Наголошуємо: повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо. Просимо вас, шановні споживачі, з розумінням поставитися до вимушених обмежень. Ваша витримка зараз допоможе нашій енергосистемі вижити! – підкреслють в АТ “Вінницяобленерго”. 

Крім того, раніше в АТ “Вінницяобленерго” повідомили, що сьогодні о 20:55 диспетчер АТ “Вінницяобленерго” отримав команду від диспетчерського центру НЕК “Укренерго”  на введення 1 черги графіків аварійних відключень (ГАВ) для споживачів області. О 21:02 диспетчер АТ “Вінницяобленерго” отримав ще одну команду на введення додаткової другої черги ГАВ, а о 21:52 на підприємстві отримали команду для резервування потужності в ОЕС України застосувати 3 та 4 черги ГАВ. 

– Друзі, ГАВ застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Наразі причиною є гострий дефіцит потужності в наслідок пошкоджень від російських обстрілів та зростання споживання внаслідок похолодання. Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера НЕК “Укренерго”. Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК “Укренерго”. Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає, – підкреслювали на підприємстві. 

Про запровадження контрольованих аварійних відключень для промислових та побутових споживачів по всій території України сьогодні, 14 травня, в проміжку з 21:00 до 24:00 повідомили й в “Укренерго” (час публікації повідомлення в Telegram-каналі “Укренерго” – 21:46).

– Енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується. Причина – значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання, – зазначають в “Укренерго”. 

Також у відомстві додають, що завтра, 15 травня, для промислових споживачів графіки обмеження потужності діятимуть протягом усієї доби.

ОНОВЛЕНО: Як згодом додали у “Вінницяобленерго”, о 22:09 було отримано команду від НЕК “Укренерго” на заживилення споживачів, котрі не мали світла через задіяння СГАВ.

– Без світла були 63 574 споживача! Нагадуємо, що 4 черги ГАВ все ще діють на території Вінницької області, – зазначили на підприємстві.  

Ілюстративне фото – vin.gov.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.