“Знесіть, або самі декомунізуємо”: у Вінниці вимагають позбутися погруддя Петра Запорожця. ФОТО

19:47
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Знести погруддя “божевільному соратнику Леніна” та перейменувати вулицю, названу на честь Петра Запорожця вимагали у Вінниці сьогодні, 1 травня.

Активісти молодіжної націоналістичної громадської організації “Едельвейс” влаштували “Акцію-мітинг проти пережитку минулого”, головним гаслом якої було “Ні комуністичній символіці!”.

 

Молоді люди пройшлися від міського палацу мистецтв “Зоря” до локації на вулиці Замостянській, де встановлено погруддя Запорожцю, а також розташовано будівлю, в якій перебуває Центр надання адміністративних послуг “Прозорий офіс”. Там активісти сподівалися поспілкуватися з представниками влади, втім, оскільки сьогодні – державний вихідний, двері будівлі були зачинені й комунікації не відбулося.

Тож молоді люди виголосили кілька коротких промов, запалили фаєри. Активісти сказали, що якщо найближчими днями не буде реакції влади, то тоді “вони не чекатимуть ніяких обіцянок, ні відповідей, а так само, як в інших містах, самі декомунізують”.

   

Водночас, як пояснив Vежі лідер ГО “Едельвейс” Роман Костишин, з приводу знесення погруддя та перейменування вулиці Петра Запорожця активісти неодноразово зверталися раніше, втім очікуваної відповіді від влади не отримали.

– Нам зазначили, що Петро Запорожець не підпадає під декомунізацію, хоча в інших містах його декомунізували, в Києві перейменували вулицю наприклад, – сказав Костишин. – Одне з пояснень це те, що він (Петро Запорожець – авт.) загинув ще до радянської революції, згідно з його біографією. Але переважно наші запити ігнорували й не надавали відповідей.

У свою чергу активісти пропонують назвати вулицю на честь загиблих Героїв АТО. “Чи місце у нашому місті пам’ятнику божевільному соратнику В.І.Леніна – Петру Запорожцю? Наша відповідь – однозначно ні! Україна, яка пережила радянські терори, голодомори, чужі війни – не повинна берегти згадку нашого окупанта! Якщо міська влада не дослухається, тоді патріотам прийдеться взяти все в свої руки” – зазначали молоді люди ще в анонсі акції.

Також Костишин зауважив, що в організації вже є на увазі об’єкти, за декомунізацію яких планується взятися згодом, про що активісти пообіцяли повідомлять пізніше. “Цього літа ми взагалі хочемо взятися за декомунізацію Вінниці. Є над чим працювати” – сказав лідер “Едельвейсу”.

 

“Петро Запорожець – діяч російського революційного руху. Народився в Білій Церкві. 1886-1891 – навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка і в 1895 році під керівництвом В. І. Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав. У 1895 році приїжджав у Київ із організаційним завданням. У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п’ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів. З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом – помер у лікарні у Вінниці. В 1970-х роках прах Петра Запорожця був урочисто перенесений в Сквер Слави (нині Європейська площа) м. Вінниці” – Вікіпедія.

Фото надано ГО “Едельвейс”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.