Зміна кольору води в Південному Бузі: фахівці екоінспекції Вінниччини розповіли про результати дослідження проб води

12:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

У зв’язку з помітною зміною кольору води у річці Південний Буг та для спостереження за якістю поверхневої води, вінницькі фахівці екоінспекції відібрали проби води для дослідження на предмет забруднюючих речовин. Нині в екоінспекції надали висновки дослідження.

Як зазначає Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, 11 липня фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю екоінспекції відібрали проби поверхневих вод в таких точках:

– річка Південний Буг в місці водозабору КП «Калинівкаводоканал»;
– річка Південний Буг перед м. Вінниця біля автомобільного мосту;
– річка Південний Буг в районі пляжу Гонти.

Під час проведення досліджень відібраних проб визначались основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення (Наказ МОЗ України №721 від 02.05.2022 року).

За результатами аналізу в усіх трьох пробах виявлено перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) по БСК (біологічне споживання кисню) у 1,23 -1,33 раза. У двох пробах перевищення гранично допустимої концентрації по ХСК (хімічне споживання кисню) – у 1,06 рази. Решта показників забруднюючих речовин – в межах допустимого значення.

Як пояснили в екоінспекції, завищений показник БСК та ХСК свідчить про те, що у воді збільшилась кількість органічних і неорганічних речовин і потрібно більше кисню для їх окислення.

Також зазначено, що в ході відбору проб контролювався рівень розчинного кисню, який в усіх пробах відібраних вод був у межах допустимого значення, а саме від 8,3 мгО/дм³ до 9,3 мгО/дм³ при нормі не менше 4 мгО/дм³.

В екоінспеції додають, що це природний процес, коли у спеку спостерігається зміна кольору поверхневої води у природних водоймах – вона з прозорої стає мутнувато-зеленою, а незабаром набуває яскраво-зеленого кольору.

– Цей процес називається «цвітінням» води або евтрофікація. Це природний процес, який починається внаслідок масового розмноження синьо-зелених водоростей – ціанобактерій. Вони масово поширюються при температурі від + 20 °C, саме тому це явище характерне для спекотного літнього періоду, – зазначають в екоінспекції.

Ілюстративне фото – rvk.news

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.