Злочин і кара: на Вінниччині впіймали чоловіка, який забруднив нечистотами 100 “квадратів” землі

15:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

100 квадратних метрів забрудненої нечистотами території та понад 18 тисяч гривень штрафу – такі результати недобросовісного ставлення до навколишнього середовища одного з мешканців села на Вінниччині.

Як повідомляє прес-центр Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, у селі Нова Ободівка Тростянецького району місцевий житель, якого умовно називають «громадянин А.», скидував рідкі відходи (неочищені стічні води) на рельєф місцевості.

Відповідний факт у ході позапланової перевірки виявили фахівці відділу екологічного контролю земельних ресурсів інспекції.

Згідно розрахунків щодо обсягів завданих державі та екології збитків «громадянину А.» доведеться сплатити штраф у розмірі 18 тисяч 441 гривня.

«Господарсько-побутові стоки призводять до біологічного забруднення води, яке може викликати інфекційні захворювання в людей (холеру, тиф, гепатит). Особливо небезпечні стічні води пунктів санітарної обробки білизни, спецодягу, стоки від лікарень, каналізаційні стоки, у яких часто містяться збудники глистових захворювань (гельмінтозів). Органічні забруднення часто призводять до зменшення вмісту розчиненого в воді кисню, наслідком чого є загибель водних організмів, фітопланктону. Надлишки азоту й фосфору в воді призводять до її цвітіння і порушення біологічної рівноваги водойм» – зазначається у підручниках з екології.