Жива та штучна: як обрати безпечну та свіжу святкову ялинку

18:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Свіжа, безпечна та зелена: Центр громадського здоров’я та Держпродспоживслужба опублікували рекомендації щодо вибору святкової ялинки до новорічних свят. 

Поради стосуються як штучних, так і живих ялинок. Отож, як обрати безпечну штучну ялинку, а також свіжу, яка стоятиме найдовше, читайте нижче:

Штучна ялинка

– Спочатку визначтесь за матеріалом: литі ялинки з поліетилену служать десятиліття, мають найбільш реалістичний вигляд та є абсолютно безпечними, але й коштують дорожче інших варіантів; ялинки з полівінілхлориду (ПВХ) також дуже привабливі й реалістичні, стійкі до займання, більш демократичні за ціною, але не такі зносостійкі; ялинки з волосіні дуже пухнасті та через маленьку товщину голок виглядають менш реалістично, такі ялинки не можна назвати зносостійкими та вогнетривалими – не найкращий варіант для придбання.

– Понюхайте голки та стовбур штучної ялинки, якісні вироби не повинні мати різкий хімічний запах.

– Проведіть рукою по “хвої” ялинки, вона має бути твердою та пружною, а також міцно закріпленою.

Зверніть увагу на підставку, вона повинна бути стійкою та бажано металевою.

Обов’язково запитайте у консультанта про сертифікат якості, який би свідчив про те, що штучна ялинка не містить шкідливих речовин та є вогнестійкою. Також, на етикетці обов’язково має бути вказана фірма-виробник, країна походження та дата виготовлення.

Натуральна ялинка

– Постукайте стовбуром ялинки по землі, якщо дерево свіже або нещодавно зрубане, голки не повинні обсипатися.

– Колір дерева важливий, проте він залежить від виду, головне, щоб ялинка не була жовтою або бурою. Жива ялинка повинна мати однорідний зелений колір без жовтизни. Якщо ж є жовті голочки, це може бути ознакою, що ялинка несвіжа й обсиплеться до закінчення свят.

– Ялинка повинна мати чіп-бирку зі штрих-кодом і відповідним маркуванням, обов’язково перевіряйте легальність дерева на спеціальному сайті.

– Коли купуєте живу ялинку, перевірте, щоб на стовбурі не було пошкоджень — отворів, не відставала кора. На ялинках можуть бути кліщі, тому треба її добре оглянути й перевірити чи немає слідів їх присутності. Уникайте покупки дерев із білими шишечками. Насправді це крихітні жучки, які висмоктують смолу з ялинкових голок.

 

Окрім цього радять такий варіант – придбати живу ялинку в горщику, яку можна висадити в ґрунт після свят.

Нагадаємо, у Вінниці ялинки та новорічні прикраси можна придбати вже на площах перед ринками «Урожай» (вул. Пирогова, 49), «Центральний» (пр. Коцюбинського, 13) та «Привокзальний-2» (пл. Привокзальна, 1). Також – біля ТЦ «Вишенька» (вул. Келецька, 122а).

«Ялинкові ярмарки у Вінниці працюватимуть до 31 грудня включно.

Також нагадаємо, що відкриття головної ялинки міста відбудеться 19 грудня у центральному парку імені Леонтовича.

Читайте також: У вінницькому Центральному парку відкрився новорічний ярмарок. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Зимове містечко”: у вінницькому Центральному парку облаштовують льодову ковзанку та ялинку. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.