Свіжа, безпечна та зелена: Центр громадського здоров’я та Держпродспоживслужба опублікували рекомендації щодо вибору святкової ялинки до новорічних свят.
Поради стосуються як штучних, так і живих ялинок. Отож, як обрати безпечну штучну ялинку, а також свіжу, яка стоятиме найдовше, читайте нижче:
Штучна ялинка
– Спочатку визначтесь за матеріалом: литі ялинки з поліетилену служать десятиліття, мають найбільш реалістичний вигляд та є абсолютно безпечними, але й коштують дорожче інших варіантів; ялинки з полівінілхлориду (ПВХ) також дуже привабливі й реалістичні, стійкі до займання, більш демократичні за ціною, але не такі зносостійкі; ялинки з волосіні дуже пухнасті та через маленьку товщину голок виглядають менш реалістично, такі ялинки не можна назвати зносостійкими та вогнетривалими – не найкращий варіант для придбання.
– Понюхайте голки та стовбур штучної ялинки, якісні вироби не повинні мати різкий хімічний запах.
– Проведіть рукою по “хвої” ялинки, вона має бути твердою та пружною, а також міцно закріпленою.
Зверніть увагу на підставку, вона повинна бути стійкою та бажано металевою.
Обов’язково запитайте у консультанта про сертифікат якості, який би свідчив про те, що штучна ялинка не містить шкідливих речовин та є вогнестійкою. Також, на етикетці обов’язково має бути вказана фірма-виробник, країна походження та дата виготовлення.
Натуральна ялинка
– Постукайте стовбуром ялинки по землі, якщо дерево свіже або нещодавно зрубане, голки не повинні обсипатися.
– Колір дерева важливий, проте він залежить від виду, головне, щоб ялинка не була жовтою або бурою. Жива ялинка повинна мати однорідний зелений колір без жовтизни. Якщо ж є жовті голочки, це може бути ознакою, що ялинка несвіжа й обсиплеться до закінчення свят.
– Ялинка повинна мати чіп-бирку зі штрих-кодом і відповідним маркуванням, обов’язково перевіряйте легальність дерева на спеціальному сайті.
– Коли купуєте живу ялинку, перевірте, щоб на стовбурі не було пошкоджень — отворів, не відставала кора. На ялинках можуть бути кліщі, тому треба її добре оглянути й перевірити чи немає слідів їх присутності. Уникайте покупки дерев із білими шишечками. Насправді це крихітні жучки, які висмоктують смолу з ялинкових голок.
Окрім цього радять такий варіант – придбати живу ялинку в горщику, яку можна висадити в ґрунт після свят.
Нагадаємо, у Вінниці ялинки та новорічні прикраси можна придбати вже на площах перед ринками «Урожай» (вул. Пирогова, 49), «Центральний» (пр. Коцюбинського, 13) та «Привокзальний-2» (пл. Привокзальна, 1). Також – біля ТЦ «Вишенька» (вул. Келецька, 122а).
«Ялинкові ярмарки у Вінниці працюватимуть до 31 грудня включно.
Також нагадаємо, що відкриття головної ялинки міста відбудеться 19 грудня у центральному парку імені Леонтовича.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.